Tato strhující military sci-fi potěší fanoušky Davida Webera, Jacka Campbella a Johna Scalziho!

 „Užijete si mrazivou atmosféru a bravurně napsané akční scény,“ napsal o knize SF&F magazín Pevnost.

Nakladatelství Mystery Press příští rok vydá druhý díl série, román V ledovém sevření.

V Praze, 2. března 2020

Píše se rok 2130, válka s Korzáry vstupuje již do druhé dekády a lidstvo stále netuší, kdo proti němu stojí. Korzáři nikdy nenavázali kontakt a nikdy neoznámili, proč lidi napadli. Po deseti letech je tenhle nelítostný protivník stejnou záhadou jako na začátku konfliktu.

Před nelítostným nepřítelem se neskryjete ani ve stínu slunce…

 

Lodě, které Korzáři posílají, jsou původně lidské, unesené a přestavěné, aby se i stará obchodní loď stala smrtící zbraní. A kdykoliv se jen zdá, že se jejich plavidlo podaří zajmout, Korzáři ho raději zničí i s celou posádkou.

Válečná loď UTSS Salamis je jedním z prvních plavidel navržených přímo pro boj s Korzáry. Nyní ale jen tak tak unikne ze ztracené bitvy a skryje se ve stínu rudého obra Gamma Crucis – avšak ani tady není v bezpečí. Nepřítel je blíž, než si kdokoli myslel…

Jakub Mařík v klasické military sci-fi Ve stínu slunce nešetří mrazivou atmosférou, šokujícími zvraty a bravurně napsanými akčními scénami. Fanoušci Weberovy Honor Harringtonové, Scalziho Koloniálních válek a Campbellovy Ztracené flotily by tenhle strhující román rozhodně neměli minout!

Anotace:

Když se v první polovině 22. století začnou ztrácet kosmické lodě, vypadá to, že za to mohou piráti, povstalci z kolonií nebo nezměrné hlubiny vesmíru. Když se začnou vracet vyzbrojené neznámými zbraněmi a napadat plavidla a vesmírné stanice, lidstvo velmi rychle zjistí, že je již celé měsíce ve válce, o které nemělo nejmenší tušení.

Tajemní Korzáři útočí bez varování, nikdy se nepokoušejí o kontakt a při sebemenším riziku, že bude jejich loď obsazena, spustí totální autodestrukci. Lidé s nimi bojují už takřka deset let, ale živého Korzára s výjimkou unesených posádek zatím nikdo neviděl. Nelítostný nepřítel je stejnou záhadou jako na začátku války.

UTSS Salamis měla být první lodí, která obsadí korzárské plavidlo a zodpoví nejpalčivější otázky o záhadném protivníkovi. Místo toho jen s obtížemi unikne ze ztracené bitvy a nyní se ukrývá ve svrchní koroně rudého obra Gamma Crucis, kde ji před žhnoucím peklem chrání jen experimentální štít.

Ve stínu slunce měla být Salamis v bezpečí, ale jak brzy dokáže nález těla zavražděného technika, Korzáři jsou mnohem blíž, než si kdokoli z posádky myslel…

Ukázka z knihy

 

Info o knize:

Autor: Jakub Mařík

Obálka: Tomáš Flak

Formát: brožovaná s klopami, 145×205 mm

Počet stran: 288

Cena: 299 Kč

Nakladatel: Mystery Press (www.mysterypress.cz)

ISBN: 978-80-7588-171-7

 

Jakub Mařík

Narodil se v roce 1981 v Teplicích, vystudoval právně-ekonomickou školu a v současnosti se živí jako překladatel z angličtiny.

Jeden z nejvýraznějších autorů současné tuzemské sci-fi & fantasy má na kontě přes dvacet povídek, z nichž nejpopulárnější je paranormální detektivka Absolutní smrt, za kterou byl v roce 2008 nominován na Cenu Karla Čapka.

Publikuje v antologiích (Drakobijci, Cáry rubáše, Ve stínu říše aj.) a časopise Pevnost, do populární série Kladivo na čaroděje přispěl šestým dílem nazvaným Drsné sny (2014).

Klasická military sci-fi Ve stínu slunce je prvním v řadě pěti samostatných románů odehrávajících se ve 22. století na palubě válečné lodi UTSS Salamis.

Jakub Mařík žije v Novosedlicích u Teplic a ve volných chvílích provozuje pěší turistiku, zahradničí, čte a skládá puzzle.