I když je svět kolem v napětí a obavách, je důležité nepropadat panice a radovat se z každodenních radostí. Nebo každoměsíčních. A proto je tu další okénko ze světa crowdfundingu. Vrhněme se společně na naše tipy!

V nedávném článku se Mára zasnil nad dungeon crawlerem League of Infamy, jehož kampaň sice skončila, ale v rámci late pledge lze hru stále pořídit.

Jako první mi do oka padla svižná karetka Sanctuary: The Keeper’s Era, která nabízí frenetickou akci pro jednoho až dva hráče. Základem hry je správa karet na ruce a dobytí soupeřovy Svatyně, k tomu využijete jednu ze šesti údajně velmi odlišných frakcí. Lákavě zní i možnost řetězit za sebe efekty různých akcí, k tomu hra vypadá prostě skvěle. Naskočit do kampaně lze už za 12 EUR (330 Kč), za tuto velmi přijatelnou částku získáte balíčky 3 frakcí, pro kompletní balení si připravte 38 EUR (něco přes 1 000 Kč). V rámci kampaně se již teď, více než 3 týdny před koncem, vybraly téměř 3 miliony Kč.

Jako další tip hodný vaší pozornosti tu mám hru Paris. U této hry vás asi jako první zaujmou jména dvou autorů, kteří na hře spolupracovali. Jedná se o zkušené tvůrce Wolfganga Kramera (6 bere, Tikal, Rivalové, El Grande) a Michaela Kislinga (Azul, Heaven & Ale, Tikal), kteří by měli zaručit chutnou porci kvalitní euroherní zábavy. Cílem hry není nic menšího než prozkoumávat Paříž 19. století, ve hře se můžeme těšit na klasické euroherní mechanismy (umisťování destiček, zisk zdrojů) završené počítáním bodů za vše možné (point salad). V kampani je možné pořídit standardní nebo deluxe verzi, ta levnější startuje na 49 USD (cca 1 200 Kč), do konce kampaně zbývají ještě 3 dny.

U euroher ještě zůstaneme, i když tato slibuje odlehčenější kalibr. Lions of Lydia má být svižný worker placement / engine building s losováním workerů z pytlíku, který si během hry vylepšujete a snažíte se rozvíjet různé aspekty svojí civilizace. Hra pastelovým vizuálem mírně připomene Hadaru, ale troufám si říct, že antické obrázky jsou trochu pohlednější a mechanismy vyhlížejí slibně neokoukaně. Autorem hry je Johnny Pac, autor nedávného hitu Sierra West. Základní verzi hry pořídite už za 39 USD (cca 970 Kč) a máte na to něco přes týden.

Nemůžeme cestovat, hranice zavřené, proto je podle mě dobrý nápad se podívat na kampaň ke hře Trekking the World, ve které si zacestujeme alespoň na herní desce. Celý svět leží před vámi, vezměte svého cestovatele, naplánujte své cesty, ze kterých si kromě suvenýrů odnesete i zkušenosti k nezaplacení. Nejzcestovalejší vyhrává! Kromě naprosto nádherných ilustrací si užijeme ještě i příjemnou porci nových informací, které jsou podávány nenásilnou formou, herně se vše točí okolo sbírání sad, pohybu po mapě a karet. A až skončí karantény v jednotlivých zemích, můžete se zážitky ze hry inspirovat na svých cestách… Hru pořídíte za 40 USD (1 000 Kč) a doma by vám měla přistát už za půl roku. Kampaň poběží ještě necelý týden.

Vybrali jste si jeden ze 4 tipů? Máte jiné adepty? Podělte se s námi v komentářích na Facebooku!