Říká se, březen, za kamna vlezem. To by však mělo platit  u hráčů deskovek jen z části, protože i březnové víkendy se ponesou v rytmu různých akcí napříč celou republikou a byla by škoda se jich nezúčastnit. Pokud však už máte na březnové víkendy jiné plány, nezoufejte. Většina akcí se koná každý rok. I přesto byste mohli pár večerů věnovat rodinné atmosféře zpestřené nějakou hrou nebo zajít s přáteli na něco kompetitivnějšího.

Chomutovské deskohrátky – již po páté v řadě se bude konat minifestival deskových a karetních her ve dnech 6. 3.–8. 3. 2020. Akce se odehraje ve velkém sále chomutovské knihovny. Hrát se bude v pátek od 9 do 18 a víkend od 10 do 17. Letošní ročník se ponese ve znamení turnajů ve hrách Lama, Krabčáci a kombinační hry Kombo Afrika. Těšit se ale můžete na mnoho dalších her, které budou samozřejmě k dispozici na vyzkoušení a zahrání. Minifestival navštíví i mnoho českých vydavatelů, např. MINDOK, Albi, Blackfire, REXhry či Piatnik, takže o novinky taky nouze nebude. Možnost koupě her za zvýhodněné ceny je samozřejmostí, takže šrajtofle s sebou. Co se týče vstupného, to je zdarma. Co ušetříte, to můžete vrazit do her!

For Model – trošku na deskovky chudší, ale v obecném měřítku mnohem větší akce se bude konat v Olomouci na veletrhu For Model. Tam se objeví vydavatelství MINDOK a představí tam svoje společenské i logické hry. Je tedy předpoklad, že tam bude herna s několika stoly, kde si budou moci návštěvníci hry tohoto vydavatelství vyzkoušet a případně do nich investovat svoje těžce vydělané peníze. Každopádně pokud jste jako já, hráč deskových her a zároveň modelář, tak to bude ideální program na víkend 13.–15. 3. 2020. Veletrh otevře své brány v pátek a v sobotu od 9 hodin a zavře v 18 hodin. Neděle je pouze do 17. hodiny. Za symbolickou cenu 100 za dospělého, seniora za 60 a děti za 50 korun si myslím, že to je opravdu málo peněz za hodně muziky (hlavně ukázka skvěle vypracovaných modelů napříč všemi odvětvími).

STAR con – další ročník conum pro fanoušky fantasy a sci-fi světů se uskuteční poslední víkend v březnu. Na své si přijdou všechny věkové kategorie. Najdeme zde plno workshopů, přednášek, soutěží a samozřejmě také deskovek. Můžete navštívit koutek virtuální reality či vyzkoušet nějakou únikovku. Co mě hodně zaujalo, je tzv. „boarding game“. Jedná se o bojovou hru, kde vezmete kvér a v týmu zkoušíte porazit druhý tým. Něco jako airsoft, akorát s barevně plastovými zbraněmi zvanými „Nerfky”. To vše ve velkém sálu tělocvičny s připravenými překážkami pro lepší střelecké pozice.Nesmím zapomenout ani na takzvaný pochod fantazie, který proběhne v neděli a bude spočívat v pochodu Prahou v různých kostýmech.

Pokud máte rádi RPG, určitě si přijdete na své, neboť se bude hrát plejáda těchto her. Jestliže jste fanoušky třeba nesmrtelného Dračího doupěte (já byl vždy elf kouzelník), budete jako doma. Na akci bude připraveno mnoho zkušených vypravěčů a mnoho scénářů, takže se nebojte proniknout do těchto kouzelných světů. Pokud jste začátečník, nevadí, bude o vás postaráno a budete moct výpravu kdykoliv opustit. Celá akce vychází na 350 Kč, pokud byste měli čas jen pátek, tak za 150 Kč, sobota je za 250 Kč. Pro cestovatele z dalekých krajin je výhoda spaní na místě bez dalších příplatků. Co se týče občerstvení, nebojte, hlady neumřete. V prostorách se nachází bufet se základním občerstvením (párky, klobásy apod.). Ti náročnější mohou navštívit nějakou restauraci v okolí. Ještě bych možná mohl zmínit místo konání. Akce proběhne v prostorách ZŠ a MŠ Ohradní v Praze 4, začne v pátek od 17:00 a konec bude následovat v neděli 29. 3. ve 13:00.

_

Tolik za mě pozvánky na vybrané březnové (nejen) deskoherní akce. Já určitě vyrazím na STARcon, je to kousek a třeba se tam potkám s nějakými čtenáři tohoto článku. I když se asi nepoznáme, pořádně si to užijte!