Na Kickstarteru vychází stovky her; některé okázale ignorujeme (viz Marvel United, méně originální hru vymyslet snad ani nejde) a ty nejzajímavější z nich se snažíme zahrnout do našeho kickstarterového okýnka. Občas se ale najde takový kousek, který nás přesvědčí, abychom o něm sepsali zvláštní preview. A to je přesně případ Wonderland’s War.

WW vypráví o velké válce v Říši divů, která zatřese samotnou iracionálností této podivuhodné dimenze. Budete bránit její absurdnost, nebo podrobíte svět neúprosnosti logiky a kauzality? Tak jako tak začnete tím, že si vyberete vašeho vůdce, třeba Alenku nebo Srdcovou královnu, základní quest, dostanete pár dalších komponent a můžete začít.

Hra v sobě kombinuje mnoho mechanismů – draft, deckbuilding, push your luck či area control. Každé ze tří kol začíná draftem, při němž sbíráte karty vašich spojenců a shromažďujete podporovatele ochotné položit život za dobrou věc. Za některé spojence dostanete žetony do vašeho pytlíku, ale pozor, může se vám tam zatoulat žeton šílenství!

Po rozdání karet začíná area control fáze, respektive bitva o jednotlivé lokace a o možnost postavit si na nich hrad. Každý z hráčů nejprve určí svoji počáteční sílu na základě figurek a pomocníků, které v lokaci má. Potom všechny válčící strany losují z pytlíku žetonky; buď můžete vylosovat bonus, nebo žeton šílenství, kterým vašim i tak nepříliš disciplinovaným jednotkám ještě uškodí. Silnější strana nepříteli vykuchá některou z jeho jednotek. Boj pak pokračuje, dokud nezůstane poslední armáda. Musím říct, že válčení vypadá vzhledem k tématu neskutečně vtipně a už se moc těším, až se moji plameňáci zuřivě vrhnou na soupeřovy růže!

Kromě zmíněných možností hra nabízí řadu dalších; můžete třeba kovat svoje artefakty, využívat speciální schopnosti svých postav a dovednosti vašich naverbovaných obyvatel Říše divů. Vítězné body pak získáváte za postavené hrady a splněné úkoly. Hra vypadá jako koktejl euro mechanismů okořeněný špetkou náhody a podpořený silným tématem.

Radost si s Alenkou uděláte za padesát dolarů, což je zhruba tisícovka. Čas přispět máte až do března, a to na stránce kampaně.