Pokud patříte k fandům deskových her, komiksů či dáváte přednost třeba videohrám a někdy opravdu spoře oděným cosplayerkám a cosplayerům (což jsou lidé, kteří se rádi oblékají do kostýmů např. videoherních hrdinů), pak byste měli zbystřit a nenechat si ujít první ročník ComicConu v Praze, který se koná 7.9. 2. 2020 v budově O2 universum. Bude to pecka.

Nutno podtrhnout, že se bude jednat o opravdu mega akci, která se odehraje na rozloze 1 400m2. Multifunkční centrum O2 universum je tvořeno pěti sály, třemi patry a restaurací (takže o jídlo a pití nebude nouze). Budovu najdete hned  vedle kulaté památky zvané O2 aréna (ne, není to Koloseum 🙂 ), kterou určitě všichni znáte. Kapacitně pojme až 4 500 osob.

Na takto velkém prostoru se každý hráč pěkně vyblbne. Najde zde desítky různých konzolí, retro i těch současných, tuny „šrotu”, tedy nadupaných herních počítačů, notebooků, mobilů, ale třeba i virtuální reality a podobných herních vychytávek. Milovníci klasického páčkového pinballu se taky neztratí, o  rozmanité arkády nebude nouze. To vše bude doplněno velkými herními stagemi s komentovanými turnaji a herními přenosy.

Pokud znáte největší festival popkultury u nás, tradiční Festival fantazie, pravidelně konaný v létě na přelomu června a července, tak vězte, že ti stejní organizátoři vytvořili speciální fanouškovský program pro tuhle bláznivou akci. Ten se bude skládat z několika částí po 40 minutách. Od knih, anime, komiksů a workshopů až po specifické linie světů Star Wars, Pána prstenů či Harryho Pottera

Co se týče deskových her, tak pro vás bude samozřejmě připraveno mnoho titulů na zahrátí i lidé, kteří vám pomohou s pravidly a průběhem partií. Těšit se můžete na snad všechny deskoherní odvětví karetní, stolní, wargamingové, figurkové či pro ty hloubavější logické. No a kdyby vás nějaká hra opravdu zaujala, není nic jednoduššího než zajít k nějakému prodejci a třeba vám dá i pěknou slevu.

Velkým lákadlem je určitě i samostatný program akce, neboť mnoho významných herců, malířů, autorů, spisovatelů apod. přijalo pozvání a bude to tedy skvělá příležitost se potkat s vašimi oblíbenci. Třeba se slavným Nočním králem. Takže pokud máte deskovku Hra o trůny, není nic snadnějšího než si zajít pro podpis na hrací desku. Myslím, že by to bylo originální ;).

Celý ComicCon bude probíhat tři dny. V pátek je sice  otevřeno až od 14:00, ale můžete se zdržet do 23:00. Lístky na pátek jsou ještě v prodeji. Sobota už je bohužel vyprodaná, ale třeba budete mít štěstí a koupíte je na internetu. Nebo narazíte ráno před otevíračkou na někoho, komu právě rodí manželka a on potřebuje udat lístky.  Na neděli lístky v prodeji stále jsou. Poslední, stále aktivní možností je vstupenka na tři dny. O víkendu bude otevřeno od 9:00 do 23:00. Cena třídenní vstupenky je stanovena na 1 890 Kč, jednodenní pak na 690 Kč.

Venku to moc nevypadá na sníh, udělejte si tak místo lyžování malý třídenní Prague Comic Trip!

Na ComicCon vás pozval: Martin Pelíšek