Den D nebo spíše den CC nastal! Comic-con dorazil i do Česka. Po dlouhých letech slintání nad zahraničními cony, se dočkal i český fandom!

Počínaje letošním rokem se měsíc únor pro fanoušky fantasy, sci-fi, horroru, knih, her, komiksů, cosplayů atd. atd. stává posvátným. První a (dovolím si říct i že i) úspěšný Comic-con v Česku, se konal (kde jinde než) v Praze v O2 Universu.

Hned ze startu mohu říci, že organizátoři odvedli opravdu skvělou práci (a to i přes dlouhodobou absenci programu, což majitele vstupenek dovádělo k šílenství). O velkém očekávání fanoušků svědčil i fakt, že lístky na sobotní den byl beznadějně vyprodané asi dva měsíce před akcí a později byla vyprodána i neděle.

Návštěvníci se těšili z bohatého nejen hlavního ale i doprovodného program, her, turnajů, ale také samozřejmě z celebrit, které byly základním kamenem celého víkendu. Ti šťastnější z nás pokud se vešli do hlavního sálu (nebo bohatší co si koupili VIP vstupenku) si mohli zaskočit na talk s Ronem Perlmanem, Danny Joh-Julesem, Vladimírem Furdíkem, Davidem Nyklem, Casperem Van Dienem, Jonathanem Rhyes Meyersem a dalšími. Herci, spisovatalé a další tvůrci byli opravdoví showmani a své diváky náležitě bavili. No řekněte, kdo by si nechtěl zařvat s Dr. Zelenkou “I´m trying doprdele!”. Bonusem navíc byla také možnost zakoupení podpisu či fota s celebritou, které vám na místě vytiskli (škoda jen, že máte jeden pokus a pokud se tváříte jako pako, máte smůlu).

Kromě hlavního programu jste mohli zaskočit i na přednášky některých fanouškovsých programů. Výběrově třeba Asian line, Sci-fi line, Night line, Throne line či Starline (snad nemusím vysvětlovat jejich zaměření). Osobně jsem zaskočila na kvíz hlášek Harryho Pottera (88 z 90 bodů jupijajej), koukla na Cosplay líčení, zjistila jestli Je pan Burns skutečně Goaul´d a pak si hodila nějaké to foto s celebritou.

Pokud jste neměli program nabitý přednáškami nebo talk show, mohli jste si zarelaxovat například u deskových her (např. Albi, Rexhry či Blackfire), starých arkádovek či moderních počítačových hrách. Celý den také probíhali turnaje v počítačových a deskových hrách.

Krásným doplňkem akce byla výstava modelů ze Star Wars (a měli i Millenium Falcon! ) a postav z filmů a komiksů v životní velikosti (Superman, Batman, Ratcher and Clank atd.). Taky jste se mohli nechat vyfotit na železném trůnu a pokud vás další čekající v řadě nesvrhli, si i chvíli na něm posedět.

A chybět samozřejmě nemohli ani cosplayeři. Přehlídku roztodivných tvorů ať  už z anime anebo vlastní psychopatické hlavy či jiného universa jste potkávali na každém kroku. Legie ze Star Wars, polovina obyvatel Konohy, predátoři, hromada Spider-manů, pupkatý Thor, Ciel a Sebastian, Geralt z Rivie, tyranosauři a tuna dalších. Sobotní večer se pak nesli víru Pragocosplaye, kde jsme mohli vidět vydařená i nevydařená (sorry Kratosi, ale aspoň jsme se zasmáli) vystoupení.

Zkrátka, kdo si tuto akci nechal ujít, se nejspíše zbáznil… Každopádně už teď jsme zvědaví na příští rok a zda organizátoři dokáží zvednout laťku ještě výše!