„Trpaslíci naslouchali a pokyvovali plnovousy, neboť věděli, že se do toho hvozdu budou muset brzy odvážit a že po horách je to nejriskantnější překážka, kterou musí zdolat, než se dostanou k drakově baště.“

J. R. R. Tolkien, Hobit

Pán prstenů: Putování po Středozemi byla jedna z nejsilnějších her loňského roku a mnozí z nás její kampaň pokořili – či v ní selhali – ne jednou, ale hned několikrát. Jaké bylo proto naše potěšení, když jsme se dozvěděli, že se chystá první velké rozšíření! Jeho lokalizaci už potvrdil také Blackfire, který nám českou verzi hry pod názvem Stínové cesty nabídne někdy během první poloviny letošního roku.

Co nás v této expanzi čeká? Samozřejmě nová kampaň, která bude mít třináct levelů, dvacet nových mapových dílků a zavede nás do Temného hvozdu i do Morie. Je již samozřejmostí, že v některých chvílích budete určovat postup družiny sami a zvolíte tak, jakou misi chcete plnit a čemu se raději vyhnete.

Zlo totiž nehraje právě v rukavičkách a šiky temnoty rozšíří noví nepřátelé; celkem se jedná o 25 figurek. Obrázky slibují nechutné přerostlé pavouky, bičem vyzbrojené skřetí žalářníky, nemrtvé, zlobra či dokonce balroga. Figurky vypadají nádherně, i když je nám jasné, že nás nadšení přejde, až nás poženou po mapě v zoufalé honičce o život!

Rovněž řady dobrodruhů budou vyztuženy posilami. Budete si moct vybrat pět nových dobrodruhů v čele s Gandalfem, kterého doplní dva trpaslíci, Eleanor a překrásná Arwen. Také můžete sáhnout po pěti nových specializacích. Tvůrci nám zatím odtajnili bylinkáře, což je dobře, protože léčitel se Společenstvu citelně hodí.

Novým mechanismem je tzv. corruption. Jak břímě úkolu dopadá na vaše hrdiny, je pro ně stále těžší nepodlehnout zoufalství a vlastní sobeckosti a hamižnosti. Nepřítel se tak může skrývat nejen v hvozdu a jeskyních, ale i uprostřed vaší družiny! Corruption se navíc přenáší kampaní, takže oslabuje a ovlivňuje vaše hrdiny po celé putování.

Dokáže Společenstvo čelit takovým nástrahám? Za nás se o to rozhodně pokusí!