Čínskou ekonomiku sráží na kolena koronavirus, fabriky na deskovky stojí, takže projekty z Kickstarteru, které jsme backovali před půl rokem až rokem, se zpozdí. Ale ty, které backnete teď, už můžou dorazit pěkně včas, takže je ta pravá chvíle najít si své favority!

Na úvod si připomeňme skvěle vypadající Alenku v říši divů, tedy spíše říši divů ve válce. Ta si vysloužila dokonce vlastní preview a… nu, však se na ně podívejte. Kampaň končí za pár dní a už vybrala pořádný ranec měďáků.

Stejně tak si připomeňme poměrně neoriginální, ale masami milovaný kousek Marvel United, v němž banda hrdinů společně bojuje proti padouchovi. Na místa klaďasů i záporáků si můžete dosadit spousty oblíbených postav, hlavním lákadlem hry jsou stylizované figurky (ve stylu chibi). I přesto, že na hře pracoval i Eric M. Lang, nás moc nenalákala. Vypadá vpravdě triviálně a příšerně neoriginálně a na trhu jsou podle našeho odhadu lepší alternativy. Pokud vás ano, do hromady licencovaného plastu můžete již od 60 dolarů (cca 1 400 Kč) po hlavě skočit až do 5. března.

Teď už ale vzhůru na palubu, dálky volají! The Last Bottle of Rum je hodinová pirátská přetahovaná pro dva až pět hráčů, jejichž cílem je nastřádat co nejvíce pokladů. Součástí hry je průzkum neznámých končin, vykrádání truhel, útoky na ostatní hráče a vyhýbání se nebezpečí, především ze strany Krakena. Akce hrajete pomocí karet, na kterých se můžete kochat pěknými kresbami, ostatně celý vizuál je velkou předností hry. Tento oddychový kousek vás přijde na 42 EUR (asi 1 070 Kč) a kampaň poběží ještě skoro 3 týdny.

Další tip se týká kooperativního deckbuildingu Heroes of Tenefyr, který nedávno vyšel česky (u nás se mu na zoubek podíval Marek). Původní hra také vyšla na Kickstarteru a tvůrci se nyní opět obrátili na komunitu, aby jim pomohla zafinancovat rozšíření, které slibuje zdvojnásobit porci zábavy z původní hry. Součástí kampaně jsou noví hrdinové, noví bossové, extra porce nepřátel k překonání i předtím neviděné odměny. Za 16 EUR vám rozšíření může říkat pane/paní, my ale doporučujeme počkat na českou verzi, která je údajně v plánu!

Abychom byli fér a dali po Marvelu šanci i konkurenci od DC, musíme zmínit Batman: The Animated Series Adventures, která přichází s podobným konceptem jako Marvel United, tedy se souboji hrdinů (zde Batman a jeho pobočníci) proti komiksovým padouchům. Nejedná se o žádnou žhavou novinku, hra staví na léty osvědčeném Adventures Universal Game Systému, je možné ji hrát jako plně kooperativně nebo proti jednomu hráči, který se ujme ovládání padouchů. Samozřejmostí je obří hromada plastových miniatur, vstupní cena je 125 dolarů (cca 2 900 Kč), ale může se vyšplhat až na šílených 225 dolarů (cca 5 200 Kč)!

_

Podlehli jste některému figurkovému superhrdinskému šílenství? Vybrali jste si něco jiného, do čeho investovat svoje peníze? Podělte se s námi v komentářích na Facebooku!