Druhou letošní Pevnost (stostránkovou!) nám přivádí Margot Robbie aka sexy Harley Quinn na obálce. Hlavním tématem se tedy stalo Birds of Prey z dílny DC. A pokud neznáte historii této klaunky, článek nevynechávejte. A Harley samozřejmě nebude jedinou drsňackou filmu… Pevnost nám představuje i její ztřeštěné a smrtící komando.

Ve filmovém okénku na nás čeká nejen hit posledních týdnů Králíček Jojo režiséra Taiky Waitiho s hvězdně obsazenou Scarlet Johanson, ale koukneme i na místní propadáky (schválně jak dopadl Vzestup Skywalkera?), připomene si důležité únorové filmové premiéry a hlavně TOP TEN minulého roku (který některé určitě překvapí) ! Nechybí ani tipy na novinky v oblasti seriálů.

Únorový rozhovor tentokrát prožijeme s Predragem Bjelacem (známým pro místní geeky hlavně rolí Igora Karkarova z universa Harry Pottera). Kdo by tušil, že si Predrag střihl roli i v českém filmu? A pokud se vám tento herec opravdu zalíbil, nezapomeňte, že bude přítomen i na Comic-conu Prague, kde se s ním budete moci i vyfotit.

V druhém rozhovoru s Danem Černým (který jen tak mimochodem bude také na Comic-conu), kreslířem a scénáristou, zavzpomínáme na Stopařův průvodce po galaxii a všem čtenářům známý Pevnostní strip.

A jelikož se blíží první český Comic-con, tak i ten si vzali redaktoři na paškál a na čtyřech stranách nám představili jeho hlavní hvězdy a aktéry.

Smutnou zprávu v literární sekci, v podobě vzpomínky na nedávno zesnulého Christophera Tolkiena (snad ani nemusí připomínat o koho se jedná), přinesl článek Borise Hokra. Ani jedno oko nezůstalo suché. Budete nám chybět Christophere!

A stejně jako filmy i knihy dostaly svůj top žebříček titulů roku 2019. Do přední desítky se dostali i tuzemští autoři jako například Karel Doležal a jeho Zombie, chiméry a rock´n´roll a Píseň oceli Michaely Merglové. Schválně kolik z nich jste přečetli?

Jelikož nový rok teprve začíná, čeká nás mnoho novinek i v herním světě. Menší vhled nám redaktoři přinesli na Warcraft 3: Reforged, The Coma 2: Vicious sisters a Chivalry 2. A samozřejmě musíme zavzpomínat i na loňské trháky, které se dostaly do našich srdcí.

V historickém okénku se tentokrát podíváme na vroubek papežům a zaskočíme na výlet i do matičky Rusy.

Na závěr samozřejmě menší pozvánka na Pevnostcon a Futurgate 2020, které si rozhodně nenecháme ujít!