Nakladatelství Golden Dog vydává nový horor z dílny úspěšného českého autora Miroslava Pecha, který ukazuje sílu jihočeských autorů v děsivém žánru české literatury.

Kniha Dítě tmy se vrací na konec 90. let, do dětství mnohých z nás, kdy všechno bylo bezstarostné, chodili jsme v divných věcech a těšili jsme se, až budeme dospělí. Anebo bylo všechno trochu jinak?

Že by ten chlápek na rohu ulice byl něco víc než jen obyčejný čumil? Že by se za zdmi bytů dělo víc než jen rodinné klábosení? Anebo ta stará továrna, co od Sametové revoluce chátrá? Je opravdu tak prázdná, jak vypadá? Kam ale mizí děti i dospělí? A co se s nimi děje?

Dítě tmy vychází 28. února 2020. Román bude dostupný v široké distribuci. Odkaz pro objednání knihy: https://www.goldendog.cz/produkt/dite-tmy/

ANOTACE

Měla to být jen opuštěná továrna, která bude chátrat tak dlouho, až se rozpadne. A ten mladík, co se potuloval kolem, se nezdál nebezpečný. Jako kdyby na něm nebylo nic zvláštního, jen člověk beze jména. Ale právě kvůli němu ulicemi města poteče krev. Právě kvůli němu parta dětí brzy pozná peklo na zemi.

Miroslav Pech

Dítě tmy

Ilustrace obálky: Dawid Boldys

Formát: brožovaná, 216 stran

Žánr: horor

Cena: 199 Kč

ISBN: 978-80-88067-16-0

O AUTOROVI

Miroslav Pech (* 1986) na sebe upozornil jako autor ironických a znepokojivých příběhů, v nichž načrtává pestrou paletu různých společenských outsiderů a sociopatů. Tuto fázi asi nejlépe dokumentují knihy Napíšu Pavle, Ohromně vtipná videa a Američané jedí kaktusy. Široký zájem čtenářů i médií zaznamenal tragikomický román o dospívání na maloměstě nazvaný Cobainovi žáci. Dále mu vyšla novela Otec u porodu.

V hororovém žánru debutoval knihou Mainstream, který řada recenzentů označila za extrémní a neváhali jej přirovnat k dílům autorů jako Jack Ketchum či Edward Lee.

Kratší práce publikuje Miroslav Pech i časopisecky: Respekt, Nový Prostor, Pevnost, Reportér magazín, Howard, Tvar, Host, H_aluze, Protimluv, Salón Práva ad. Dvě z jeho povídek ve spolupráci s Jihočeským divadlem adaptoval Český rozhlas. S jeho prózami se měli možnost seznámit čtenáři z Polska, Slovinska, Španělska, Běloruska a Rakouska.

UKÁZKA Z KNIHY

O NAKLADATELSTVÍ

Golden Dog vznikl v roce 2015 jako nakladatelství Martina Štefka, které se zaměřuje na hororovou, napínavou a fantastickou literaturu českých autorů. V nakladatelství vyšly tyto knihy:

Nikdy se nepřestala usmívat (Martin Štefko, 2015)

Mrtví kráčí po zemi (Martin Štefko, 2015, elektronicky)

Za tebou (kolektiv autorů, 2016)

Agentura: První tým (Martin Štefko, 2016)

Mrtví kráčí po zemi: Život v ráji (Martin Štefko, 2017)

Sešívance (Honza Vojtíšek, 2018)

Zatracenci (Martin Štefko, 2018)

Agentura: Střepy minulosti (Martin Štefko, 2019)

Kazatel (Honza Vojtíšek, červen 2019)

Mízožravci (Petr Boček, říjen 2019)

Howard Speciál 2019 (hororový časopis)

Vostrá krása (kolektiv autorů, 2019)

Chystané knihy:

Martin Štefko: Mrtvé ženy (duben 2020)

Tereza Kadečková: O dracích a lidech (září 2020)

Martin Štefko: Agentura: Ostrov monster (prosinec 2020)

KONTAKTY E-mail: info@goldendog.cz (jakékoli informace, žádosti o recenzní výtisk) Web: http://www.goldendog.cz/ Facebook: https://www.facebook.com/goldendog.stefko Instagram: @goldendogbooks (https://www.instagram.com/goldendogbooks/)