Už to jsou tři roky, co našeho bývalého kolegu Pepu zaujala nenápadná karetka Star Realms. Nešetřil nadšením a donutil nás si ji také zahrát. A brzy si ji kupovali i další kolegové. Tuhle klasiku nedokázal porazit ani čas, a zatímco na jiné hry se sype prach, Star Realms si vždycky zahrajeme rádi. A protože podobnou zpětnou vazbu patrně dostali i tvůrci, přišel čas, aby fénix povstal z popela. Na Kickstarteru se objevila Star Realms Deluxe Nova Collection.

Olbřímí verze této klasiky obsahuje ve své nadupané, pestrobarevné krabici spoustu vychytávek. Obrovitý herní plán, počítadla životů (až po 199 životů, takže se nebojte, že by se vaše taktika Obchodní federace neměla kam rozrůstat), praktické rozdělovače a víc než 250 lesklých, „foilových“ karet. Mezi nimi najdete jak karty ze základního balení, tak karty z následujících rozšíření: Promo Pack 1, The Gambit Set, Crisis: Bases and Battleships, Crisis: Events, Crisis: Heroes, Crisis: Fleets and Fortresses a The Cosmic Gambit Set.

Můžete si také zahrát solo či kooperativní hru, a to díky tzv. Challenge Board, chytré desce, která se promění v bestii Nemesis nebo Piráty Temné hvězdy a pokusí se vám počechrat fasádu. Což se hodí zejména nám, kteří nemáme žádné kamarády a ani skrz deskové hry se nám ještě nepodařilo si žádné najít. Pokud sáhnete hlouběji do peněženky, můžete si přikoupit také některý z add-onů, třeba další promo karty, obaly na karty, hru Hero Realms i se svými vlastními promo kartami nebo nové balíčky pro hru Sorcerer.

Specialitou této edice je, že autoři avizují, že nepůjde nijak koupit v obchodě. Takže pokud si ji nebacknete, máte smůlu. Standardní cena činí 99 dolarů, za 198 babek pak dostanete rovnou 4 krabice. Všechna tahle nádhera by vám měla poštou přijít v listopadu příštího roku.

Veškeré informace najdete na stránce kampaně.