Vsaďte se, že vás brzy bude každé deskoherní médium oblažovat vánočními tipy. Nejspíš mezi nimi najdete letošní novinky, které mají skvělý marketing, vyhrávají ranec cen, každý o nich mluví a vy už je dávno máte. Protože nejste slepí, hergot. Ale my jsme jiní! V našem článku najdete návrhy šité přímo na míru. Jestli jste hledali, co komu koupit, kašlete na to. Odpověď leží na vašem monitoru. A až se nasytíte inspirací, zkuste vymyslet, komu a jaký dárek na míru byste dali vy! Váš návrh pak můžete zveřejnit na naší facebookové stránce a vyhrát tím nejčerstvější hit sezony Tapestry (do soutěže věnovalo vydavatelství Albi).

_

Odrůstajícím dětemRobinson Crusoe: Dobrodružství na prokletém ostrově

Pro dospělé děti, které už sahají po vysokoškolském titulu či navštěvují první zaměstnání, je Robinson Crusoe skvělá lekce. Pochopí, jak těžké bude se o sebe postarat, až je vykopnete z domu a nebude vás zajímat, jestli mají hlad nebo je jim zima. Zároveň si můžou vypomoci žetonem pejska. Ten totiž poletí z baráku s nimi. Oni ho chtěli, ne vy.

Manželce Oceanos

Žena by chtěla k moři, ale vy jste všechny peníze na dovolenou utratil za gin, rybářské potřeby a deskové hry. Problém? Jen zdánlivě! V Oceanos vaše žena najde krásu nekonečné vodní plochy i tajemství jejích hlubin. Chorvati by ji stejně akorát okradli a chytat bronz může i na dece ve Stromovce.

Prodejci kebabuIstanbul

Všichni ti snědí chlápci, kteří umí oholit maso na pleš a v jednu ráno zachraňují integritu vašeho žaludku, si zde připadají kulturně vykořenění. Istanbul jim připomene, jak krásné je obchodovat se vzácnými tkaninami, navštěvovat čajovny a výplaty počítat v diamantech. Domov bude zase o něco blíž.

Šéfovi Pixie Queen

V téhle hře představujete skřítky, kteří úpí pod bičem své královny, musí otročit do bezvědomí a bez ohledu na to, co dělají, je to jejich nadřízené málo. Třeba šéf pochopí, co mu chcete naznačit!

Vašemu zaměstnanciVládci podzemí

Ponechme stranou vynikající hratelnost, chytlavé téma i roztomilou grafiku, impové v téhle hře pracují zdarma. Jen proto, že je to baví. Práce by ale měla bavit každého a přesčasy přece nejsou nic jiného než třetí poločas skvělého fotbalového zápasu.

ZedníkoviTapestry

Místo toho, aby se podílel na stavbě monumentálního hradu či aspoň Petrova, zedník věčně poslouchá jen nadávání od přechytralých paniček, proč je jejich terasa o čtvrt milimetru dokřiva a proč z něj táhne pivo. U Tapestry na tuhle bolest zapomene. A klidně z něj může táhnout třeba režná.

Kočce Kočičí klub

Co jiného? Můžete oprávněně namítat, že kočka hry nehraje, a udělat jí radost radši chcíplou krysou. Jenomže když jí dáte Kočičí klub, zbude na vás. A právě jste nesobecky dali dárek sami sobě. Pak že mezi duchem a hmotou nelze najít soulad!

Dlužníkovi Kmotr: Impérium Corleonů

Není od věci občas lidem připomenout, že vaše peníze se jmenují Navrátil, nikoliv Dostál, a že se stávají nehody končící průzkumem dna řeky Hudson. Přesně to vám Kmotr bez jakéhokoliv vyhrožování zajistí. A náklady na hru si můžete připočíst k dluhu. Však je to pro jeho dobro.

Dealerovi Narcos

Hraním hry Narcos si váš překupník procvičí prchání před policií a tajnými službami. Zároveň mu dáte najevo, jak moc si jeho nesnadné a nelegální práce vážíte. Třeba bude tak dojatý, že vám dá slevu. A Vánoce budou zase o něco bělejší.

Novomanželům Na křídlech

V téhle hře si novomanželé procvičí, jaké je to budovat si hnízdečko lásky. Vyzkouší si snášení vajíček i krmení mláďat a zároveň se ujistí, že se mají rádi, i když si navzájem kradou ty nejcennější opeřence. A to je velká, hluboká a filosofická lekce. Alespoň na poměry facebookové doby.

Babičce ZaHRAda

Bábi má zahradničení moc ráda, ale už ji bolí záda. Ráda by, abyste jí pomohli. Ale vy nejste hlupáci, abyste se mořili nad plevelem a špinili si ruce zeminou. Radši jí koupíte ZaHRAdu, vysvětlíte jí pravidla a máte pokoj.

Celníkovi Šerif z Nottinghamu

Když dostane hezký dárek, celník možná přimhouří oko a bude dělat, že o vaší tajné přihrádce plné neproclených kartonů máček vůbec neví. A až bude práskat kníry a vyhrožovat svým spoluhráčům, že je zkontroluje, bude v sedmém nebi.

Konspirátorovi Lords of Hellas

Možná, že antičtí Řekové mezi sebou bojovali bronzovými oštěpy a živili se pasením ovcí. A možná taky ne. Co když měli technologie, které před námi dnes vlády tají? Co když byla mytologická monstra produktem genetických modifikací? Což když byli jejich bohové vlastně ufoni? A co na to Jan Tleskač?

Chirurgovi – Monstrum: Frankensteinovi dědicové

Chirurg při své práci nemůže být kreativní a je mu to moc líto. Nechce pořád slepovat staré a rozbité, rád by si poskládal něco nového! V Monstru si může zkusit opačný postup, než dělá obvykle, a z mrtvol si vyrobí živého člověka. Uvidíte, jak se mu rozzáří tvář!

Silničáři – Zima mrtvých: Cesty osudu

Celá civilizace se rozpadla v trosky a zaplavili ji vraždící nemrtví. Proč? Protože jste zase v prosinci překvapení, že sněží, proto! Takhle to celé začalo!

Pozn.: Jsme si vědomi, že ne všechny námi zmíněné kousky lze dnes jednoduše sehnat. I přesto jsme je ale zařadili, minimálně abychom se všichni pobavili.