Vánoční nadílka deskovek byla určitě bohatá, vy si ale určitě uděláte čas podívat se na tipy ze světa Kickstarteru, aby bylo do čeho ty peníze od babiček a tetiček investovat. Prosincové okénko je tu!

Komunismus nikdy nefungoval a fungovat nemůže. Kdo říká, že by mohl, kdyby byl „správně“ veden, je adept na jednosměrný výlet do vesmíru. Pokud máte někoho takového ve svém okolí, řešením na tyto utopické myšlenky by mohla být hra Red Outpost. V té se jeden až čtyři hráči ujmou rolí lídrů kolonizační mise na neznámé planetě. Tam sovětská mise dopravila osadníky a vybudovala základní infrastrukturu, aby tam byl založena nefalšovaná komunistická kolonie. Nádherná grafika se pojí s v podstatě sci-fi námětem a zajímavým twistem na mechanismus umisťování dělníků. Dělníky sdílíte s ostatními hráči a u vyslaných pracantů se navíc musíte starat o jejich náladu, morálka prostě musí být! Jako výhodu vidím i herní dobu okolo jedné hodiny. Na cestu do komunistické utopie se vydáte už za 30 dolarů (cca 680 Kč), ale pospěšte si, kampaň končí už dnes!

Podobně chvátat musíte, abyste stihli i kompaktní karetku SINS. V tomto deckbuildingovém filleru si až v šesti hráčích (základ je pro dva hráče) budete skládat balíček plný hříchů. Ingredience tohoto receptu jsou stylová grafika, rychlá příprava i svižné partie, k tomu přidejte sólo mód a pořádně lákavé kombení. Základní cena je přijatelná, okolo 20 dolarů (cca 450 Kč) za verzi pro dva hráče. Na výběr jsou celkem tři verze, jedna z nich je Hněv (zaměřený na agresivní hru), další Nestřídmost (nechť váš balík kyne!), třetím Lakota (touha po vysoce bodovaných kartách). Celou sérii pak můžete mít za 50 dolarů (cca 1 130 Kč), což už je na karetku docela dost peněz. I tak ale do našich tipů hra patří.

Třetím tipem je kooperativní záležitost s božskou grafikou Unsettled. Vaše posádka se vyskytla na neznámém místě, nikde žádní nepřátelé, zato pěkně nehostinné prostředí, ve kterém musíte přežít. Pouze obezřetný postup vás udrží naživu tak dlouho, abyste zvládli vyrazit na cestu zpět na Zemi. V základním balení (pěkně mastných 89 dolarů, cca 2 020 Kč – jak symbolické, že?) dostanete hru se všemi komponentami pro jednotlivé hráče, žetony, apod., v dalších krabicích pak jednotlivé planety (zatím celkem čtyři), každou s vlastními úkoly, podmínkami a pravidly. Velmi zajímavý herní systém zdálky trochu připomíná Discover, ale věštíme mu světlejší budoucnost než v případě experimentu z dílny FFG. Kampaň končí za 9 dní, ale tvůrci vybrali už hodně přes půl milionu dolarů, koncept zní lákavě už téměř 6 tisícům fandů.

Jen tři tipy? To ano, ale jaké! A z těch ostatních jsme si prostě nevybrali!