Již 4. ročník Humbookfest, organizovaného nakladatelstvím Albatros Media a.s., se uskutečnil v prostorách Kongresového centra v Praze.

Pokud vám termín Humbookfest nic neříká, tak se jedná o setkání fanoušků knih a to zejména ze žánru Young Adult. Můžete se na něm osobně setkat se světovými i českými autory, s redaktory, překladateli a bloggery a užít si zábavu během workshopů a bohatého doprovodného programu.

Letošními taháky celé akce byli zahraniční autoři Jay Kristoff ( Akta Illuminae, Nikdynoci) a Mary E. Pearsonová (Kroniky pozůstalých, Zlodějský tanec). A nechyběli ani zástupci z řad českých spisovatelů – Theo Addair (Muffin a čaj), Pavel Bareš (Projekt Kronos), Anna Musilová (Černooká) nebo Kateřina Šardická (Zmizení Sáry Lindertové). Prostor také dostala začínající autorka Martina Čekalová (Město duší) na tzv. Humbookstartu, který je určen speciálně pro tyto nováčky.

Kromě rozhovorů se spisovateli, mohli návštěvníci slyšet i přednášky na různá témata např. Marvel Universe: z komiksu na filmové plátno v podání nakladatelství Crew, dále nechyběli diskuze o tom, jak se naučit psát či tlachání se samotnými organizátory Humbooku.

Doprovodný program se věnoval hlavně kreativním činnostem. Mohli jste si zdarma navrhnout a vymalovat plátěnou tašku, naučit se základům krasopsaní, nebo si jen tak tvořit ve Fandom dílně. Nedílnou součástí byla i deskoherní zóna od  MINDOKu.

Pro mlsné jazýčky bylo samozřejmě k dispozici občerstvení a to nejen formou bufetu, ale také kavárny a improvizované čajovny.

A nebyl by to správný festival, abyste tam neutratili kupu peněz. Albatros dal speciálně pro tuto akci 20% slevu na Young Adult knížky a některé se prodávali dokonce s podpisy samotných autorů. Dále byla možnost nakoupit si Humbook trička a tašky, diáře, funkopop figurky a další nezbytně nutné věcičky.

Celý den také probíhala festivalová hra, kdy jste měli plnit úkoly u různých stanovišť či stánků a sbírat razítka. Kdo posbíral všechny měl možnost vyhrát tzv “Batoh plný cen”.

Vrcholem celé akce byli samozřejmě autogramiády výše zmiňovaných autorů.

Organizátorům akce děkujeme a přejeme jim úspěchy i do příští let!