Blood Rage a Rising Sun. Tyhle dvě pecky znamenaly pro náš deskoherní trh malou revoluci. Blood Rage byl první velkou figurkovou hrou, která vyšla v Česku, a nabídl skvělou hratelnost, nádherné figurky a chytlavou atmosféru vikinských řeží. Rising Sun posunul mechanismy z Blood Rage ještě dál a kromě ještě vylepšené hratelnosti se mohl honosit rozšířenou diplomacií a u nás ne až tak profláklým prostředím japonské mytologie. Nyní se Eric M. Lang stěhuje do starověkého Egypta. Společnost Cool Mini Or Not oznámila završení trilogie v podobě hry Ankh: Gods of Egypt.

Ankh je egyptský symbol znamenající život. Právě o něj budou egyptští bohové, respektive 2–5 hráčů, bojovat. Zatím o hře není mnoho informací, ale údajně má být plná mytologických bytostí, které budete vyvolávat, a vaším cílem je mimo jiné získávat pro vaši víru nové následníky. Samozřejmostí jsou v sérii propracované figurky (jen se podívejte na fotky), tvůrci hry již v této fázi také vychvalují krásnou grafikou, takže uvidíme. Dalším silným aspektem má být téměř úplná absence náhody. To jsou silná slova, na skutečný výsledek si ale budeme muset počkat.

S Ericem na hře pracují Adrian Smith zodpovědný za obrázky a Mike McVey, který se stará o vzhled figurek. Ti s ním spolupracovali také na předchozích dílech trilogie. „Je úžasné, že jsme se znovu spojili, abychom tuto hru vytvořili. Vždycky rád pracuji s tak talentovanými lidmi jako Adrian a Mike. Do téhle hry jsme vložili naše srdce a duše. Je to finále naší trilogie, a my chceme, aby nabídlo něco výjimečného. Jsem velmi hrdý na to, co jsme udělali, a nemůžu se dočkat, až uvidím naše obrovské figurky válčit na překrásném herním plánu,“ nešetřil Eric superlativy v oznamovacím článku na stránkách CMON.

Ohledně mechanismů se toho ještě moc neví, snad jen, že ve hře se objeví nechvalně proslulý princip „player elimination“. Eric ale slibuje, že po vyřazení hráče partie do patnácti minut končí. Už teď se nabízí srovnání s Kemetem – bude Ankh lepší?

Na odpovědi a podrobnější preview si počkejte na konec roku 2019.