Už jsme několikrát na našem Facebooku zmínili, že Eric M. Lang chystá další pecku – Trudvang Legends. Hra již byla úspěšně zafinancována na Kickstarteru (viz naše okénko), nicméně stále si ji jde pořídit přes Late Pledge. Co tato figurkovka laděná do vikinského hávu nabízí?

Jde o vyprávěcí kooperativní hru pro 1–4 hráče, kteří se chopí rolí hrdinů čelících temnotě. Hra je založená na rpg Trudvang Chronicles a na její výtvarné podobně se podílel mimo jiné českým hráčům dobře známý Paul Bonner, autor řady ilustrací v legendárním Doomtrooperu.

Silnou stránkou hry je právě svět. Pokaždé, když se někam přesunete, vezmete si novou cestovní kartu. Někde naleznete poklady, jinde vás čeká tuhý boj, ale především, na řadě karet máte možnost vybrat si, co vlastně podniknete. Ať se ale rozhodnete jakkoliv, mapa bude změněna a vaše činy budou mít následky, s nimiž se budete potýkat až do konce hry. Ta jde zároveň díky tomu, že nevyužívá přelepek jako Gloomhaven, ale karet vkládaných do průhledných chlívků, různě ukládat, začínat znovu s jinou partou kamarádů a podobně.

V boji jsou klíčové runy. Každý hráč jich má plný batoh a sám si určuje, jakou kombinaci run s sebou nosí. V boji si pak losujete runy a používáte je v kombinaci s vašimi zbraněmi, což vede k originálním situacím a odlišným strategiím. Každý z šesti charakterů pak bojuje jinak a trpasličí válečník zvolí diametrálně odlišnou taktiku než hraničář s lukem.

Proti vašim rekům bude stát pěkná řada nepřátel, v základní hře jich je rovnou 27. Na jejich figurky se moc těšíme, třeba takový ledový obr vypadá parádně a trochu připomíná Blood Rage. Eric má prostě vikingy rád, o tom není sporu.

Celá legrace vás momentálně vyjde na rovných sto dolarů. O české verzi jsme zatím nikoho uvažovat neslyšeli, podle předběžných informací se ani náš tip, vydavatelství Blackfire, na lokalizaci nechystá. Ale, nikdy neříkej nikdy, že?

Hra by měla nadšeným backerům dojít v únoru 2020.