Boj o Toronii stále trvá, ale najdou tři sourozenci konečně cestu k trůnu?“

V druhém díle se znovu vracíme do Toronie, kde se odehrává dlouhý boj o korunu tohoto království. Tři sourozenci-Tarlan, Galf a Elodie se stále snaží porazit své nepřátele, navíc Idiliam okupuje král Brutan se svou armádou nemrtvých a po Galfovi taky není ani stopy. Jako by se po něm zem slehla. Galf se totiž ocitl pod zemí ve ztraceném městě, které se nazývá Celestis, ale ani tam není úplně bezpečno. Jak tohle skončí? A mají tři vyvolení vůbec šanci na úspěch? Zatím to tak nevypadá a naděje se pomalu vytrácí…

V knize se setkáváme znovu se známými postavami. S Galfem, který se umí udělat neviditelným, s Tarlanem, který umí mluvit se zvířaty a s Elodií, která umí mluvit s duchy. Mou nejoblíbenější postavou byla v této knize překvapivě Elodie. Přestala být nafintěnou princeznou, stala se statečnou bojovnicí a konečně spatřila věci, které předtím neviděla. Tady bych asi použila termín „Důvěřuj, ale prověřuj a spíš věř sám sobě než ostatním“. Dá se říct, že ve druhém dílu skutečně dospěla. Naopak Tarlan se v mnoha směrech choval jako dítě, i když stále jako neohrožené dítě. A Galf? O tom si doporučuji spíš přečíst, protože vás čeká rozhodně velké překvapení.

Autorem knihy je J.D.Rinehart a musím říct, že druhý díl se mu opravdu povedl. Když autor zrovna nepracuje na nějakém příběhu, rád objevuje hrady a zámky, sleduje filmy a chodí na procházky se svou dogou jménem sir Galahad. Dokonce byl sokolníkem po tom, co našel malé mládě sokola a vychoval jej. Inspirace pro další příběhy má tedy na rozdávání.

Začátek knihy je trochu rozvláčnější, ale ve čtvrtině příběh dostává ten správný spád a knihu jsem měla za chvíli přečtenou. V momentě, kdy jedna z mých oblíbených, přesto vedlejších postav, zemře, jsem si říkala, že knihu snad ani nedočtu.

Kniha mi přišla čtivější než předchozí díl. Děj mě vtáhl hned od začátku. Znovu, přestože je příběh určený kategorii 10+,  se zde setkáváme s mnoha krvavými scénami. Osobně si myslím, že příběh potěší nejen teenagery, ale i starší kategorie, které chtějí na chvíli vypnout hlavu a vydat se s naší trojicí na dobrodružnou cestu fantastickou Toronií.  Za mě tedy rozhodně ano a už se nemůžu dočkat třetího dílu, i když tady naše dobrodružství nejspíš skončí.

Vydal: Host; 2016

Autor: J.D.Rinehart

ISBN: 978-80-7491-809-4

Počet stran: 383 stran