„A když trojčata usednou na trůn, tak se konečně zemí rozhostí mír.“

S třetím, a zároveň posledním dílem, se znovu vracíme do již dávno známé Toronie. Za sourozenci Tarlanem, který umí mluvit se zvířaty, Galfem, který se umí udělat neviditelným a Elodií, která umí mluvit s mrtvými. Schopnosti se našim třem hrdinům s každým dílem vylepšují a nacházejí v sobě stále větší sílu a hlavně víru, že zvládnou překonat všechny nástrahy. I když musím přiznat, že na začátku pár z nich mělo pochybnosti a někdy to nevypadalo zrovna nejlépe. Cesta trojčat vede do ztraceného království Celestis a co víc, objeví se nepřátelé, do kterých byste to vůbec neřekli.

V tomto díle mě všichni tři hrdinové opravdu bavili. Od jejich setkání, i setkání s jejich matkou nebo okamžitá důvěra v sebe navzájem. To mi přišlo opravdu úžasné. Správní hrdinové ale potřebují svého protivníka a v knize jeden záporák s velkým Z skutečně nesmí chybět. A tady mě asi sám autor dostal, protože bych nevěřila, co se z lorda Vicerina vyklube. Pevně věřím, že ho budete nesnášet stejně jako já. Musím pochválit autorovo ztvárnění této postavy, protože jsem byla během čtení kolikrát rudá vzteky, jak mě jeho prohnanost vytočila. 

Knihu, stejně jako předchozí dva díly, napsal J.D.Rinehart, vlastním jménem Graham Edward. Ten, pokud právě nepíše, hrozně rád navštěvuje hrady a zámky, sleduje filmy, chodí na procházky se svou dogou Galahadem, nebo se věnuje sokolnictví. Kde na to všechno bere čas, opravdu netuším, ale je to obdivuhodné.

I když to přiznávám velice nerada, trvali mi, než jsem se začetla a do knihy jsem se musela ze začátku trošku nutit. Po několika stranách se příběh rozeběhl a přišel velmi rychle, až mě to samotnou překvapilo. Díky autorově fantazii příběh vtáhne do děje a naštěstí nepustí tak snadno, takže se nenechejte odradit rozvláčným začátkem.

Na přebalu najdete ilustraci dalšího sourozence a tentokrát se jedná o obrázek Elodie. Tímto jsme se všemi hrdiny seznámeni a máme letmou představu, jak vypadají.

Série Koruna tří je určená po čtenáře od deseti let. Je to příběh plný fantazie a dobrodružství a já se upřímně budu s tímto příběhem těžko loučit. Naštěstí, pokud autor nenapíše pokračování, se ke knize můžu kdykoli vrátit a dobrodružství v Toronii prožít celé znovu.

Vydal: Host, 2018

Autor: J.D.Rinehart

ISBN: 978-80-7577-434-7

Počet stran: 328 stran