Celkově potřetí si dáváme zářijové dostaveníčko ke konci měsíce, abychom si prosvištili některá německá slofíčka, ehm tedy nejlákavější deskoherní projekty na Kickstarteru.

A začneme u prvního tipu, Moonrakers. Hra nemá nic společného se 40 let starou bondovkou, Moonrakers je v tomto případě skupina vesmírných psanců, která hledá svého nového lídra. Svými tvůrci je hra označována jako deckbuilding s vysokou mírou interakce mezi hráči a dobrou znovuhratelností. Abyste se stali novým lídrem Moonrakers, musíte získat dostatek prestiže, a to buď plněním kontraktů z veřejné nabídky, nebo cílů (z vašeho soukromého seznamu, který lze rozšiřovat). K tomu můžete využívat pomoc ostatních hráčů, jenže je nejprve musíte přesvědčit, nejčastěji tak, že se vzdáte části odměny v jejich prospěch. Budujete jak svoji loď (permanentní bonusy), tak i posádku (nové karty do balíčku s akcemi). Díky neokoukanému vizuálu a lákavé hratelnosti mě hra hodně zaujala a požadovaných 55 dolarů (cca 1 300 Kč) bych za Moonrakers klidně dal. Ale je třeba se rozhodnout do zítřka.

Rootu se na našem trhu daří, první várka se vyprodala a na cestě je dotisk. Pokud nejste dostatečně uspokojeni z hlediska příběhu, na Kickstarteru je řešení i pro vás v podobě Root RPG. V tom se zhostíte role Tuláka putujícího krajinou z mýtiny na mýtinu, budete plnit úkoly pro jednotlivé strany konfliktu, čímž budete přímo ovlivňovat, jak bude vypadat rozložení sil v Lesní říši. Budete si hýčkat svoji postavu, vylepšovat její schopnosti (pět kategorií: osobní kouzlo, šikovnost, mazanost, štěstí a síla), to vše v rámci pravidel rpg systému Powered by the Apocalypse. O převod Rootu do rpg mechanik se postarali šikovní lidé z Magpie Games, kteří už mají se zmíněným systémem zkušenosti. PDF verze podkladů nutných pro hru stojí 20 dolarů (cca 470 Kč), fyzická kopie základní knihy pak dvojnásobek. Do konce kampaně zbývají skoro 3 týdny, ale vybráno už je skoro 340 tisíc dolarů z původně požadovaných 10 tisíc.

Chyběla vám v minulém okénku nějaká pořádná šílenost? Tak teď je tu jednorožčí horečka, aka Unicorn Fever. Kdo uvidí komponenty této hry, pomyslí si něco o tom, že autorům hráblo. Herní plán, jehož polovinu zabírá duhová stupnice? Ulítle stylizované figurky tučných jednorožců? Ano a ano, plus další hromada vtipných ilustrací na zbytku komponent. Zjevila se duha, je tedy nejvyšší čas, aby došlo k tradičnímu závodu jednorožců na její konec, kde se skrývá pořádný měšec zlata. Vy budete sázet a popohánět své favority, nebo naopak sabotovat a ztěžovat situaci lichokopytníkům, kteří si neužívají vaší přízně. Promakané Velbloudí dostihy s velkým množstvím možností, jak přečůrat své soupeře? To zní skvěle a vypadá…no, přinejmenším ne nudně. A víte, že základní pledge, vč. plastových miniatur jednorožců přijde na pouhých 30 EUR (cca 780 Kč)? Času zbývá 14 dní.

S roll/flip & write hrami se v poslední době roztrhl pytel (Railroad Ink, Vítejte ve svém vysněném domově), čehož chtějí využít i tvůrci Seven Bridges, v nichž budete bloumat uličkami města Královce, dnes Kaliningradu (hra je tematicky postavena na známém matematickém problému Sedm mostů města Královce). Během své cesty chcete vidět co nejvíce budov, památek a stromů, to nejdůležitější je ale překračovat při svých toulkách jeden ze sedmi mostů, které přetínají řeku Pregolu. Lákavý mechanismus, historické pozadí a pěkné provedení jsou lákavý mix, který můžete mít už od 8 dolarů (cca 190 Kč) – za tuto cenu získáte print and play verzi, za 27 dolarů (cca 640 Kč) pak regulérní fyzickou kopii. Kampaň poběží ještě přes dva týdny.

V sousední kotlině vznikl také zajímavý projekt, pohledná MYRACLIA. Její designér a zároveň ilustrátor, Rudy Priecinsky, nás obsadí do rolí bohů, kteří budou mít za úkol přetvořit nehostinnou hroudu Myraclia v životem bující planetu. Jenže takových je více (celkem až pět hráčů), přičemž zdroje i čas jsou nedostatkové artikly! Dejte dohromady ty správné elementy, abyste stvořili život. Modulární herní plán, umisťování destiček, ovládání území, sbírání sad. Do Myraclie si našlo cestu několik oblíbených herních mechanismů, navíc vypadá skvěle a podpořit nezávislého tvůrce zní jako dobrý nápad, co myslíte? Startovní verze je k dispozici už za 29 dolarů (cca 690 Kč) a kampaň ke hře končí už pozítří, takže si pospěšte.

_

Okénko se zavírá, vybrali jste si něco ze zářijových projektů? Dejte nám vědět v komentářích na Facebooku!