Byl podzim. Světla ubývalo a zimy přibývalo, a tak broučci, že už nikam nepoletí.

Pokud ale nechcete být schovaní doma jako broučci Jana Karafiáta, zastavte se na některé z podzimních deskoherních akcí. 

 

Lodní UZEL, Roudnice nad Labem – Mělník – Ústí nad Labem 25. 8.

Už jste někdy hráli deskovky na lodi? Že ne? V neděli 25. srpna od 10 hodin máte jedinečnou příležitost. Krom nevšedního zážitku skýtá hraní na lodi i nesporné výhody (spoluhráči nemají kam utéct). Na trase této speciální deskoherní linky platí integrované jízdenky dopravy Ústeckého kraje. Plavební komory, šumění vod, vítr ve vlasech a deskovky. Tak na co ještě čekáte?

 

ŽižCon, Praha 29. 8.–1. 9.

Konec prázdnin se ponese v duchu deskových a rolových her. ŽižCon je unikátní nejen místem konání (Kostel Československé církve husitské na žižkovském náměstí Barikád), ale i nabídkou velkého množství RPG z nejrůznějších světů. Není potřeba znalost příslušného vesmíru či pravidel, stačí vám chuť hrát a fantazie. Od „erpégéček” u stolu je to už jen krůček k LARPům. I na ty se můžete těšit. Díky principu Hraj a vyhraj! můžete některou z vámi vyzkoušených deskových her dokonce vyhrát. Přijďte!

 

Herní čas, Kladno 27.29.9.

Kino Sokol v Kladně nabídne o posledním zářijovém víkendu všem deskoherním nadšencům kromě klasických deskovek i válečné hry s miniaturami a na své si přijdou dokonce i milovníci počítačových a video her. Mezi hraním se můžete občerstvit v kavárně a nebo využít bohatý doprovodný program. Předprodej vstupenek již byl zahájen. Nechte se hraním zcela pohltit, herna bude v pátek a v sobotu otevřená až do půlnoci!

 

Deskohraní, Praha 12.–20.10.

Největší festival her v ČR, který se každoročně koná v Praze, láká na program pro děti i dospělé, předváděčky, soutěže, ale hlavně na turnaje a volné hraní některé z více než 600 her v Ludotéce. Letos poprvé se některé turnaje budou odehrávat v prostorách nedalekého gymnázia. Ať už se chcete zúčastnit třeba čtyřpoháru či okouknout novinky na českém trhu, přijďte i vy v týdnu či o víkendu do Tyršova domu. Zahrát si můžete denně od 9 do 22 hodin.

 

SPIEL, Essen 24.–27.10.

Zůstaneme ještě chvíli u superlativů. SPIEL je největší akcí věnující se deskovým hrám v Evropě a patří k jedné z největších na světě. Čtyři dny zábavy, her a testování nových prototypů zní jako sen. Jako bonus máte možnost potkat hráče a designéry z celého světa. V prostoru několika hal můžete trávit čas denně od 10 do 19 hodin. Nově bude na programu i EDUCATORS´ DAY, který je zaměřen na úlohu deskových her ve vzdělávání a je určen nejen učitelům. Essen, nacházející se u hranic s Nizozemskem, je sice trochu z ruky, ale určitě nebudete litovat.