Konečně půjdou ti smradi do školy! Mno, nebuďme nepřejícní, radši si projděme deskoherní úrodu na Kickstarteru! V dnešním ohni máme navíc hned dvě želízka s českou stopou.

Začněme tím větším a hlavně natolik žhavým, že už teď při jeho kampani tvůrci vybrali pětinásobek původně požadované částky, a to 5 dní po začátku. Uvidíme, kam až se vybraná částka vyšplhá, když do konce zbývají ještě skoro dva týdny. A o čem je řeč? O nové verzi ultimátní wargame Successors od nedávno zesnulé legendy Richarda H. Berga a Marka Simonitche. Říkáte si: „wargame, wargame, kdo by v tom tak mohl mít prsty?“ No kdo jiný než David Hanáček z Fox in the Box! Trh si oťukl vynikajícím Rootem a po úspěchu rovnou oznámil Falling Sky a pak i vydavatelskou účast při KS kampani k čtvrté edici Successors. V té si dva až pět vojevůdců střihnou bitvu o starověkou říši (rozkládající se od Evropy přes Afriku až po Asii) a snaží se navázat na odkaz Alexandra Velikého, který svoje ambiciózní plány nestihl realizovat. Ve hře jsou kromě tradičních wargameových žetonků i miniatury generálů, všechny ostatní komponenty jsou osvěženy tak, aby seděly do roku 2019. Základní pravidla nejsou obtížná, ale rozmanitost možností je obří, úkolem hráčů je zvyšovat svůj politický vliv v provinciích, vítězit v bitvách, připoutávat k sobě členy Alexandrovy rodiny (sňatky či silou) a to vše směřuje k tomu, abyste se stali nástupci (Successors) Alexandra Velikého. Základní pledge stojí 65 liber (cca 1 860 Kč) a my se můžeme těšit na českou verzi hry!

Druhým tipem je kampaň k nové kooperačce od českého Time Slug Studia (autoři, kteří stáli za dvěma hrami s názvem Velryby ničí svět) oděné do osmdesátkových barev, Bossin’ Space. Na vaši vesmírnou loď útočí emzáci, vzpamatujte se, zkoordinujte postup a braňte se, vojíne! Společně pilotujete vesmírnou loď, po odhalení karet nebezpečí (přísun nových emzáků, přesuny, útoky) každý z hráčů tajně volí příkazovou kartu, o těch se potom týmově diskutuje a přiděluje se jim pořadí, v jakém budou vyhodnoceny. Kromě útočících emzáků (hra připomíná stařičkou klasiku Space Invaders) si musíte dát pozor na stav svojí lodě (např. se přehřívá), můžete vylepšovat její schopnosti a nakonec splnit úkol, který se může v jednotlivých partiích lišit. Za 42 dolarů (necelých 1 000 Kč) nastoupíte na palubu tohohle vesmírného korábu, času je ještě dost, něco přes 3 týdny. Budeme držet pěsti, ať se podaří vybrat požadovanou částku!

Od (polo)českých projektů se vrhneme do snového světa „spících bohů“ (Sleeping Gods) z dílny Ryana Laukata (Minutová říše). Včera skončila kampaň k této kooperativní hře (+rozšíření Tides of Ruin), v níž jeden až čtyři ztracení hrdinové musí společně pracovat na přežití, prozkoumání exotických ostrovů a nalezení totemů bohů, aby se mohli vrátit domů. Sleeping Gods je kampaňová hra, kterou procházíte podobně jako knihu. Na každé (dvoj)stránce se rozkládá mapa, kterou můžete prozkoumávat, plnit úkoly, které před vás staví, zažívat příběhy, kterými je hra prošpikovaná. Potkáváte zajímavé postavy, vaše rozhodnutí dále ovlivňují, kam se bude příběh ubírat. To vše se děje v několika jedno– až dvouhodinových sezeních, které můžete jednoduše pauzovat, přidávat a ubírat hráče či si jimi proplouvat v sólo módu. Hru budeme ještě sledovat, možná se objeví Late Pledge. Každopádně to vypadá, že za 70 dolarů (cca 1 650 Kč) by měla nabídnout hodně muziky s příběhem, kampaň totiž zabaví na 10 až 20 hodin.

Posledním dnešním tipem je asymetrické euro Merchants Cove o obchodnících s fantasy předměty. Ti nabízejí své zboží u zátoky, do které připlouvají dobrodruzi, jejichž měšce div neprasknou pod náporem zlata. Hra láká na mechanismus, při kterém utrácíte čas, přičemž musíte správně vybalancovat svoje činnosti: ovlivnit, jací zákazníci dorazí na trh a kam povedou jejich kroky, na druhé straně zase připravit svoji nabídku předmětů, aby vyhověla náročným požadavkům rozmařile utrácejících reků. Ve hře se můžete vtělit do rolí čtyř velmi odlišných postav, každá má jiný způsob, jak dosáhnout úspěchu. A protože jde o obchodování, můžete se uchýlit i ke korupci! Chcete-li se přidat ke kampani, připravte si 79 dolarů (asi 1 860 Kč), kampaň poběží ještě 11 dní.

_

A to je pro tentokrát vše. Vybrali jste si z našich tipů? Backli jste něco jiného? Dejte nám vědět v komentářích na FB, budeme se těšit 🙂