„Zotavený z těžkých časů, pyšný Nerekhall prohlašuje, že časy temnoty jsou již za ním. Zlo ale sbírá síly a mezi hradbami města se tiše shromažďují jeho armády. Skloní se Nerekhall před jejich mocí?“

Populární roleplayingová deskovka Descent: Výpravy do temnot už upoutala nejednoho českého hráče. Nyní máme to potěšení vám oznámit, že v srpnu vyjde v češtině další expanze, Stín Nerekhallu (recenze předchozího rozšíření Labyrint zkázy v češtině). Toto město kdysi sloužilo zlu a zdá se, že ne každý odvrhl staré praktiky tak, jak bylo deklarováno. Nebo je pravda někde jinde? To musíte zjistit sami – vy a parta vašich kamarádů. Či aspoň jeden kamarád, protože už ve dvou se dá Descent dobře hrát.

Čeká na vás hned devatenáct nových misí. Jejich specialitou je fakt, že se z panenské divočiny přesuneme do uliček města. V krabici tak najdete například nové mapové dílky znázorňující uličky, stoky a budovy Nerekhallu a také… Ne, nic, nebudeme spoilovat. Snad jen, že na nějaký ten výlet se přeci jen vydáte. Dílků bude 46, což je pořádná nálož!

Nejvíc nás zaujala novinka týkající se overlorda. Ten má totiž novou schopnost zvanou vliv. Před každou misí dostane na výběr několik možností, které změní samotnou zápletku. Je kat šílený, nebo ho ovládají temné síly? Ať na to hrdinové přijdou sami! Každá varianta bude pro děj příběhu jiná a ovlivní, jakým stylem se úroveň odehraje.

Kromě toho dostane hráč v roli overlorda nové karty, nyní se může stát Shadowmancerem, který manipuluje s hrdiny a obrací jednoho proti druhému. Moc pěkně vypadají také nová monstra, například démoni, kteří trhají na kusy nejen dobrodruhy, ale i samotné předivo reality.

Ani hrdinové ale nezůstali zkrátka. Jejich řady rozšíří hned čtyři nové posily, například polepšený bandita Orkell a gnómská čarodějka Ravaella. Přibydou také nové specializace hrdinů, každé povolání dostane jednu. Těšíme se hlavně na barda – vždyť jak jinak vraždit monstra než s veselou písničkou na rtech?

Jak moc je Nerekhall vlastně zkorumpovaný? Kdo stojí za zlem, jež sídlí v jeho uličkách? V srpnu se přesvědčíme sami!