Bývalý spartský válečník Kratos, muž, který se stal bohem, plní videoherní hráče nadšením již od roku 2005. „Duch Sparty“ už ve své kariéře stihl povraždit stovky božských entit a hodlá v tom pokračovat také na vašem stole v rámci karetní hry God of War: The Card Game.

Autory této chystané novinky jsou Alex Olteanu (HATE) a Fel Barros (Rising Sun, Bloodborne: The Card Game). Půjde o kooperativku pro jednoho až čtyři hráče, ve které se chopíte rolí Norn, sudiček, jež musí zachránit svět před Ragnarökem. Na to budou využívat řadu hrdinů v čele právě s Kratosem, ale můžete si zahrát třeba i za jeho syna Atrea či manželku Freyu.

Každý hrdina má svou vlastní desku a unikátní schopnost. Každý také začne partii s unikátním balíčkem karet, který bude rozšiřovat vylepšovacími kartami, dají se tedy čekat prvky deck buildingu. I díky tomu má být hra variabilní. Jen než vystřídáte všechny oznámené hrdiny, potrvá to.

Na začátku hry si uděláte pyramidu, v níž budou tři úkoly a tři bossové. V tomto hra silně připomíná svoji předlohu, která je svými tuhými, unikátními bossy proslavená. Podobně jako v Tainted Grail (preview), i zde se před vámi vzápětí objeví mapa složená z oboustranných karet. Každá karta má při otočení (kterého dosáhnete splněním jejích podmínek) speciální efekt. Za některé questy takto získáte tučnou odměnu, ale jiné si definitivně zavřete, a právě rozhodování, jak postupovat, má být jedním z taháků hry.

Když se dva hrdinové objeví na jedné lokaci, rozhodnou se, kdo bude stát vepředu a kdo mu bude krýt záda (schválně, jestli se to Kratosovi někdy stane).  Potom vás čeká samotný boj. Zahrajete tolik karet akcí, kolik můžete a chcete, a pokud jste už dost zuřiví, můžete vytasit i svůj speciální útok. Musíte bojovat, dokud není úkol splněn, nebo dokud neselžete a svět dospěje k zániku. Tak se snažte i za nás!

God of War působí dojmem dynamické karetky, ve které sotva stihnete vytáhnout meč z mrtvoly protivníka, a už můžete sekat znovu. Hra přijde na trh na podzim tohoto roku a díky Blackfire ji budeme mít k dispozici rovnou v češtině.