Ani v létě v naší redakci nezahálíme a sjíždíme za vás divoké a hluboké vody Kickstarteru, abychom tam vylovili tipy na ty nejzajímavější kousky. Co přinesla červencová sklizeň?

Začít nelze ničím jiným než dalším mocným zářezem z dílny Awaken Realms (Lords of Hellas, This War of Mine), hrou s názvem Etherfields. Tento počin s bombastickým vizuálem, okouzlujícími figurkami a celkovým důrazem na atmosféru, si říká dream crawler. V partě až čtyř lidí se budeme prokousávat surreálným světem, kde je možné cokoliv, ale všechny činy mají svůj vliv na svět. Průchod hrou doprovází mechanismus budování balíčku, hra se odehrává na modulárním herním plánu a materiálu je ve hře několik kilogramů. Týden před koncem kampaně mají tvůrci vybráno už přes 2,5 milionu liber, požadovaná částka 40 tisíc liber se sešla už dvě minuty po startu kampaně. Kdo má rád nádherné figurky, snové světy či třeba předchozí projekty tohoto studia, neváhejte vytáhnout 75 liber (cca 2 100 Kč) za Core box téhle nádhery.

Skočme si k něčemu vtipnějšímu, co se nebere tolik vážně. Tento požadavek bezezbytku splňuje praštěný simulátor strojvedoucího v šalině Trial by Trolley od tvůrců oblíbeného komiksu Cyanide & Happiness. Samozřejmě nejde o žádnou hru pro milovníky MHD, ale o ulítlou vyvražďovačku nebožáků, kteří zůstali na kolejích, postavenou na známém tramvajovém problému/dilematu koho zabít, když je třeba zvolit (etický test, který začíná být v poslední době aktuálnější s rozvojem autonomních vozidel). Hráči (hra je pro 3–13 hráčů) se střídaji v roli strojvedoucího, kterého musí dva čerstvě utvořené týmy přesvědčit o tom, že zrovna na jejich trati jsou ti nejvíce nepostradatelní lidé a tvorové. K tomu používají karty, kterými přidávají na jednu z tratí kladné postavy, záporné postavy a modifikátory motivací či životních příběhů umístěných postav. Celou hrou se prolíná humor typický pro původní komiksový strip, díky jehož fanouškovské základně už hra vybrala téměř 2,5 milionu dolarů z původních 69 420 (mrk mrk 😉 ). Základní pledge přijde na 25 dolarů a pro rozhodnutí zbývá ještě 7 dní.

Zpátky k epičtějším kouskům, přichází Trudvang Legends! Fantasy kousek od CMON, nad kterým samozřejmě drží ochrannou ruku Eric M. Lang, nás zavede do světa severských a keltských mýtů, který je obýván legendárními hrdiny, a nabízí příběhové kooperativní dobrodružství pro jednoho až čtyři hráče s časovou náročností 1 hodina na kapitolu. Trudvang Legends kladou důraz na propracovaný vizuál a příběh, herní mechanismy by ale měly držet kvalitativně krok, těšit se můžeme na pohyb po světě, objevování, rozhodování při rozličných setkáních, chybět nebude ani překonávání různých překážek (pomocí schopností hrdinů a balíčku schopností, který si při hře budují) a samozřejmě boj s nestvůrami (jak by se do hry jinak dostala ta nezbytně nutná hromada miniatur, že?). Na rozdíl od jiných kampaňovek, Trudvang Legends by měly být nekonečně znovuhratelné. A na kolik tahle sranda přijde? Inu, zadarmo to není, v případě zájmu sáhněte po 100 dolarech (cca 2 200 Kč), kampaň poběží ještě 14 dní, ale vybrala už přes 1,1 milionu dolarů.

_

To byly 3 vydatné tipy pro červenec. Vybrali jste si? Nebo vás zaujalo něco jiného? Podělte se s námi o svůj názor na Facebooku!