Okurková sezóna pokračuje, ať už patříte mezi příznivce vln veder či fanoušky umírněnějšího mračného počasí, měli byste si najít chvilku na přečtení nejnovější Pevnosti. Co na vás čeká?

Červenec přinesl pro fanoušky Fantastiky doslova žně – kromě mladé Fantastické Ostravy jste mohli zavítat i na léty prověřený Festival Fantazie do Chotěboře.  Nejen na ty, ale i na historicky první Pevnostcon či komiksový Crwecon vzpomínají redaktoři Pevnosti. Jako fanoušek sci-fi a fantasy si mnu ruce, jen houšť!

Ve filmové sekci se redaktoři věnují jednomu z nejslavnějších hrdinů, jehož téma ještě nejspíš (alespoň dle scénáristů) nebylo vyčerpáno. Byl tady kreslený, animovaný, 3D, hraný kdysi, hraný dnes, a dokonce má své vepřové alter ego. Hádáte správně, Spider-man se tentokrát octl daleko od domova. Z dalších filmových trháků se můžete těšit na nejnovější X-meny, hororovou Dětskou hru, Muže (a tentokrát i ženy) v černém a neumírající mrtvé (Čeká nás další Zombieland? Nechte se překvapit).  Ať už vás konec Hry o trůny potěšil či vytočil (taky jste si vsadili na špatného koně, totiž vránu?), přichází otázka, co teď? Na seriály ze světa Terryho Pratchetta (chystá se jich hned několik) si budeme muset ještě nejspíš trochu počkat, ale co zkusit Stranger Things? Mysteriózní seriál s atmosférou „jak sviňa“ vás vtáhne a nepustí. Pokud jste sérii ještě neviděli, nová Pevnost vás jistě namlsá, ale pozor na spoilery!

Krom filmů a seriálů se dozvíte i jakou literaturu si vzít s sebou na dovolenou (já osobně mám v kufru Frosta).  Pokud nevíte po čem sáhnout, nezoufejte, redakce poradí – 15 tipů nejen na dovolenou prověří vaši vůli (a nejspíš i peněženku). Fanoušci YA fantasy pozor – knižní série superhrdinů Renegáti má své pokračování Protivníci. Autorka dokonce prý (možná) dorazí dokonce na Humbook festival. Jako se stává nepříjemnou tradicí G.R.R. Martin vydal další knihu, opět ze světa Hry o trůny a opět se nejedná o knižní pokračování série. Dobři herci nemusí být jen u filmu – ač to zní jako moudro nenechte se zmást, další dle redaktorů Pevnosti kvalitní kousek literatury z českých luhů a hájů. O destrukci světů se rozpovídal  Alex Drescher. V příštím vydání Pevnosti se můžete těšit na dnes již historický kousek Návrat z ráje, ochutnávku opět vydaného díla však najdete již v tomto čísle. Zabít nudu můžete s povídkami Smysl pro humor a Kvadropod. V rubrice klasika nebo novinka se na zoubek podíváme knize Paula Andersona Stráž času a za tým novinek nastoupí Terminus amerického autora Toma Sweterlitsche.

V posledním díle úvah na téma – jak napsat dobrý  brak snadno a rychle – se se čtenáři Jiří Pavlovský nemůže rozloučit jinak než stylově.  Dozvíte se další tipy a triky, jak vaši prvotinu vyladit tak, aby ji potenciální čtenář dočetl až do zdárného konce. Například, že se nemusíte věnovat květnatým konstrukcím. Sakryš. Odteď jen stručně. Nový Kotleta. Opět nářez. Ostravská mystéria. Taky nářez.

V herní sekci – remake Zeldy, očekávaný Baldur´s Gate anebo třeba Gear 5. Proběhl další ročník E3, vyznavači esportu vědí, jedná se o největší herní událost, která se každoročně koná v LA a všichni velcí hráči na poli počítačových a konzolových her představují svoje novinky a plánované projekty. V herní sekci redaktoři nadhodí 5 projektů, na které se můžete opravdu těšit. Konzervativní hráči vyznávající hry z kartonu si mohou pročíst recenze Pána prstenů: Putování po Středozemi, Modré laguny, a jedné z posledních Chvátilovek s názvem V Pasti.

A pokud na vás bylo zatím málo akce, v historické sekci zbyly řádky na ty, co se bili. Největší ranaři historie, které jste mohli zahlédnout i na Pevnostconu, poodkryjí tajemství svých nejslavnějších bitev a vítězství.

Slíbila jsem stručnost. Stop. Pro víc si přečtěte Pevnost. Stop. Konec.