Nemáte o víkendu co dělat? Kamarádi zase nasávají v hospodě, žena si stáhla všechny série HIMYM a vám chybí parťáci deskovky? Zamiřte do Brna! Pokud se vám podaří prokličkovat skrz rozkopané ulice připomínající Stalkera (nebo to moudře vezmete vlakem), čeká vás zážitek, na který nezapomenete – festival deskových her Brnohraní 2019!

Akce se koná 7.–8. června 2019 v Tržnici na Zelňáku (ve 3. patře), která je spolu s obchodem Planeta Her pořadatelem akce. Od nádraží to tedy máte, co by kamenem dohodil. A když vás zastihne noc, snadno ji přečkáte v populárním nádražním nonstopu Lamplota, kde s točenou desítkou zároveň nasajete genia loci moravské metropole.

A co že se vlastně bude pařit? Na akci se dostaví přední české deskoherní firmy jako MINDOK, Albi, Piatnik, Blackfire či REXhry. Tyto společnosti nabídnou pestrý výběr všech možných deskovek od jednoduchých hříček pro nejmenší až po náročné kusy pro geeky a fajnšmekry. Slíbeno je přes 100 různých titulů od věkem ověřených klasik po horké novinky. Každý z nich vám rádi představí zkušení hermani, kteří již zahodili své osobní životy a upsali duši ďáblu, jen aby mohli trávit víc času nad stolem s figurkami a kartami. O servis je tedy postaráno.

Pokud přijdete s naditými prkenicemi a podaří se vám s nimi proběhnout nádraží, můžete si nějakou hru také koupit. Kromě klasické nabídky zmíněných vydavatelství bude na místě i brněnský obchůdek Planeta Her a také bazárek, kde můžete koupit zajímavé exempláře za výhodné ceny.

Akce bude přístupná v pátek od 14 do 21 hodin a v sobotu od 9 do 21 hodin. Za celou taškařici zaplatíte krásných 40 Kč, dítě starší 6 let vysolí polovic. Až vám zakručí v břichu, můžete buď navštívit některou z restaurací, kterých je kolem Zelňáku požehnaně, nebo se nacpete rovnou v tržnici, jež také oplývá řadou krámků s občerstvením (třeba takové těstoviny Jean Paul´s stojí za to).

Podrobnější informace najdete zde.