Školní rok končí, odměňte se za vysvědčení! Žádné jste nedostali? Hmmm, tak třeba za konec semestru? Za pololetní bonusy? Za to, že jste zvládli první půlku roku 2019? Záminka se vždycky najde, pojďte s námi utrácet na Kickstarteru!

A začneme hezky figurkovou bitkou s názvem Super Fantasy Brawl. Kouzelný svět Fabulosy je obýván znuděnými obyvateli, kteří pro své rozptýlení začali organizovat souboje udatných reků a hrdinek jménem Super Brawl. Do arény proti sobě naženou několik postav, které si to rozdají pro pobavení všech diváků. Vy jste jeden ze dvou nebo čtyř hráčů (v módu 2v2, ale další variace by měly přibýt), kteří si vyberou svoji sestavu šampionů, abyste je pak mohli vrhnout do arény, kde vám dobudou slávu a uznání. Celá tahle sranda je řízená pomocí akčních karet a zároveň využívání schopností konkrétních hrdinů, těšit se můžeme na plošné útoky, bitku tváří v tvář či opatrné odstřelování z dálky. Skupinku hrdinů si nejprve nadraftujete, přičemž se snažíte dosáhnout synergií mezi jednotlivými postavami. V každé partii jsou k dispozici různé výzvy, za jejichž plnění získáváte vítězné body a tím i vrch nad svým soupeřem. Kromě toho můžete samozřejmě bodovat i eliminací soupeřových hrdinů. Hra je oděna do nádherného fantasy kabátku připomínajícího oblíbené MOBA hry, disponuje nádherným vizuálem a propracovanými figurkami. Tuhle fantasy řežbu můžete vyzkoušet už za 49 dolarů (cca 1 100 Kč) a její kampaň končí už za 3 dny.

Od plastové bitky k roztomilý kočičkám z kartonu, další tip nás zavede ke kampani hry The Isle of Cats. Kočky jsou v ohrožení, zlý Lord Vesh se blíží a vy ty chlupáče musíte dostat do bezpečí na své lodi. Jenže kočičáci si vymrčují a chtějí být blízko svých příbuzných, takže se pěkně zapotíte. Tahle karetní draftovačka s umisťováním dílků kočiček na loď vám možná připomene ZaHRAdu, ale vizuální podobností to končí. Každý z hráčů si plní vlastní loď kočičkami, které se prohýbají do tvarů jako tetrisové dílky. Ve svém tahu draftujete karty, ze kterých poté nakupujete (podobně jako v Marsu) ty, které chcete použít. Karty umožňují přesouvat kočky, získávat body za umístěné šelmičky či třeba brát si dílky pokladu, které vám pomohou zaplácnout hluchá místa na vaší palubě. Po draftu karet si vybíráte úkoly ke splnění a pak už se vrhnete na zásobu koček, tu si postupně rozeberete a umístíte na loď. Na konci získáte body za několik disciplín a vítěz získá titul Kočičí zachránce roku. Roztomilá a přístupná hra (obsahuje i rodinný a sólo mód) vás přijde na celých 50 liber (cca 1 400 Kč), rozmyslet se můžete až skoro do konce července.

Jakmile slyším slovní spojení dice placement, budování enginu a správa surovin, zpozorním, tyto mechanismy já totiž tuze rád, takže oko mé modravé zavadilo o kampaň ke hře Shaolia: Warring States. Kontinent jménem Shaolia zachvátil chaos, na mnoha územích vypukly konflikty a svářící se rody bojují o post císaře celé říše. Vy jím chcete být také a dosáhnete toho buď surovým bojem a zašlapáním konkurenta do země, nebo poklidnou cestou kulturního vlivu ( nebo můžete zkusit další herní módy, které přidávají nové možnosti pro výhru, třeba stavba divu nebo souboj 2v2). Na své herní destičce si stavíte budovy a najímáte postavy, se kterými poté dál pracujete pomocí kostek (aktivace schopností) a buď útočíte na soupeřův palác, nebo pozvedáváte kulturu vaší říše, abyste ty burany odnaproti přejeli intelektem. Krásným vizuálem se při každé partii budete kochat půl hodiny až hodinu, tvůrci slibují dostatečnou variabilitu a v kampani se odemykají stále nové stretch goaly. Vstupné do kampaně začíná na 39 dolarech (cca 850 Kč) a nabídka bude aktuální ještě 4 dny.

Pokud vám dosavadní kousky přišly příliš malé, zbystřete nyní, protože je tu velký a drahý kousek Dwellings of Eldervale! Ač na první pohled vypadá jako epická bojovka, ve skutečnosti se za pestrobarevným fantasy kabátkem ukrývá komplexní hra s euroherními mechanismy. Začíná to umisťováním dělníků, pokračuje budováním enginu, vyvoláváním jednotek a končí dobýváním území a bitvami s potulnými monstry. Ve hře je celkem osm různých frakcí a celkově tuna materiálu, není tedy divu, že cenovka je ve výši 69 dolarů za základní verzi. A stejně jako u kočiček, kampaň poběží až do konce července.

Zatím jste si nevybrali? Mám pro vás poslední krátký tip. Jurský svět je dvojice filmů navazující na oblíbenou trilogii s dinosaury, kteří si našli cestu do našich dob. Nikdo se tedy asi nediví, že teď světlo světa touží spatřit i deskovka s licencí k těmto spektáklům. V Jurassic World Miniature Game se ale k naší velké lítosti nebudete o dinosaury starat, nýbrž s nimi (nebo za ně) bojovat. Grafika hry odpovídá filmům, překrásné modely pravěkých ještěrů jsou k zulíbání, takže máte-li rádi dinosaury a nevíte co s minimálně 55 eury (cca 1 400 Kč), jděte do toho, zbývají 4 dny.

_

Který z tipů se vám líbil nejvíce? Máte nějaký jiný? Podělte se s námi v komentářích na Facebooku!