Planeta Země už dávno není vhodné místo k životu. Jasně, to chápe každý, kdo v posledních letech viděl jakýkoliv projev našeho premiéra, ale tentokrát se bavíme o skutečné apokalypse, jež nebohou Gaiu postihla v nově připravované hře Black Angel. Ta by měla připlout na trh ještě letos.

Black Angel je vesmírná loď, jejímž cílem je roznést genetický materiál lidstva po vesmíru a najít nové planety, které bychom mohli vytěžit a opustit. Její posádka je tvořena pouze roboty, ale protože žádný národ nevěří cizí AI, je koráb řízen hned několika umělými inteligencemi, z nichž každá patří jiné frakci. Až anděl přiletí k nové planetě, nejdůvěryhodnější AI bude pověřena obnovením lidstva. A právě nyní se loď blíží ke Spes, novému ráji, jenž může být domovem naší rasy. Jenže kdo jej vlastně osídlí?

Za touto novinkou stojí trojice designérů Sébastien Dujardin (Deus, Troyes), Xavier Georges (Carson City) a Alain Orban (Troyes). A právě hře Troyes, na které se většina týmu podílela, je prý Black Angel nejpodobnější, a pokud jste ji hráli, už teď máte solidní představu.

Vaším cílem bude pochopitelně vést tu nejlepší AI, jež bude pověřena rozšířením lidstva. Začínáte s pěti roboty, kteří čile běhají útrobami lodi. Ti vám umožní házet kostkami a vykonávat na herním plánu akce, jimiž získáte kýžené vítězné body. Ve svém tahu většinou zahrajete kartu a pak položíte nějakou kostku na akci, na konci případně dolížete. Pokud nemáte do čeho píchnout, musíte vzít všechny kostky zpátky a znovu s nimi hodit, čímž tah víceméně vyčerpáte.

A o co jde? Budete třeba čelit nepřátelským mimozemšťanům jménem Ravagers, posouvat loď směrem k vytouženému cíli, plnit malé mise či získávat nové roboty. Ačkoliv hlavní těžiště hry spočívá v kostkách, netřeba se bát smůly, tu jde totiž eliminovat. Můžete třeba ovlivňovat výsledné hody či si dokonce kostky půjčovat od spoluhráčů.

Podle betatesterů je hra snadná na naučení, ale těžká na ovládnutí. Sci-fi téma i design vypadají trošku abstraktně, ale to byl koneckonců i případ Pulsaru 2849, a jak nás baví! Pokusíte se doplout s Black Angelem až ke Spes a zahájit tak novou éru lidstva?