Mistrovství světa v ledním hokeji skončilo, a i když je čtvrté místo celkem pěkný výsledek, většina Čechů (kromě Hradu, kde se patrně fandilo Rusům) není úplně spokojena. Přišel čas srovnat skóre. Sice nemůžeme sebrat Kanadě víza a Rusku Karlovy Vary, ale zato je můžeme fiktivně rozdrtit v nové hokejové deskové hře.

Deskovek a karetek na sportovní téma už vyšlo hodně. Většina z nich ale oprávněně skončila v propasti zapomnění. Z výjimek mě napadá snad jen Blood Bowl, jehož manažerskou edici jsme vám před lety nabídli v recenzi. Povede si Trick Shot lépe?

V této figurkové hře se led rozdělí na čtvercová políčka, po nichž se klouzají vaši oldschoolově drsní hokejisté a rvou se o puk. Každý tým vyfasuje brankáře, centra, dvě křídla a dva beky a po úvodním buly začne zápas jako na Kladně. Ve svém tahu máte dvě varianty: buď mají vaši hokejisté jazyk na vestě a vy je raději vystřídáte, nebo se rozhodnete pro nějakou pořádnou hokejovou akci. Můžete vystřelit nebo přihrát, v obraně raději vyhodit puk nebo narvat soupeře ve stylu Radka Gudase na mantinel.

Váš úspěch ovlivní kostky. Za prvního hokejistu, který se o něco pokusí, házíte jednou. Pokud uspěje, hrajete s dalším hráčem, ten ale čelí už dvěma kostkám a šance na neúspěch se zvyšuje. Pokud potřebujete přehodit špatný hod, můžete zaplatit staminou, ale pozor, tím dřív budete muset vystřídat. Každá vaše lajna, i když se vzhledově neliší, má naordinovanou jinou taktiku. Můžete se tak soustředit na pořádnou dělovku golfákem, poslat vašeho bijce sejmout soupeřovo rychlé křídlo nebo získat prostor bruslením navíc. Čeká nás tak zajímavá kombinace push you luck mechaniky s figurkovou strategií.

Trick Shot zatím vypadá jako dynamická, jednoduchá, ale přitom taktická hra, která by konečně mohla uspokojit odvěkou českou touhu po koučování. Jestli přijde v češtině, to je velká otázka, takže si raději zabezpečte svoji kopii rovnou na Kickstarteru. Máte čas až do konce měsíce a zatím hra vybrala skoro devítinásobek požadované sumy, nejspíš se na ni tedy těší hokejoví fandové z celého světa.

Čas získat pro Česko konečně medaili!