Lenochodi. Chlupaté, obtloustlé, za pevné paže visící opice, které obtěžuje i nacpat si teřich. Také je máte tak rádi? Brzy budete moci těmto tvorům věnovat vaši přízeň ve hře Fast Sloths od německého designéra Friedemanna Friese, autora populárního Vysokého napětí a Moštárny. Jste napjatí? My taky.

V této hře pro dva až pět hráčů se chopíte role lenochodů, které už nebaví závidět ostatním zvířátkům jejich zážitky a příběhy z dalekých krajin. S tím je konec, holečku, lenochodi jedou na trip! A protože jsou tak strašlivě líní, hodlají všechny přechytračit a svést se na zádech nebohých nedobrovolníků. Kdo z celého širého světa uvidí nejvíc?

Rozloží se před vámi mapa, na kterou hráči či hra samotná rozmístí zvířátka plnící roli taxíků, jejichž nákladem budete vy samotní. Na začátku svého tahu líznete dvě až tři karty. Každé zvíře má speciální schopnost a umí se hýbat jen po určitém terénu, oni krokodýli nejspíš po horách moc běhat nebudou. Takový jednorožec pro změnu běhá ďábelsky rychle, jenže po herním plánu se pohybují jen dva, takže než se vám bude hodit, můžete si zbytečně blokovat místo na ruce. Když jedete na mravenci, předá vás dalšímu mravenci, takže můžete nasčítat pořádnou vzdálenost, a podobně.

Zvířata jsou v balíčcích v daném pořadí, milovníci blackjacku tedy můžou počítat jako oteklí, čímž získají výhodu nad ostatními – a my ostatní si občas všimneme, že tohle tu ještě nebylo. Jakmile zahrajete kartu zvířete, se kterým sousedíte, lenochod chytí stopa a sveze se o pár políček. Cestou sbíráte lístečky, které slouží jako suvenýry. Nad nimi pak budou lenochodi posuzovat, kdo byl větší dobrodruh! Čím víc jich máte, tím méně zvířátek ale lížete, takže je těžší dál běhat. Po cca 45 minutách hra končí a nejrychlejší lenochod vyhrává.

Hra je čisté euro bez náhody, takže možná zaujme nejen milovníky zvířat, ale i náruživé počtáře. Hra se stále ladí, takže datum vydání dosud nebylo zveřejněno.