Mnozí ještě nestihli krabici s Pánem prstenů: Putování po Středozemi ani vybalit, a vydavatelství FFG už nachystalo první expanze. Pravda, maličké, ale zajímavé. Začněme tou větší, kterou je kampaň Hunt for the Ember Crown. Je něco shnilého v Hůrecku! Vrrci pustoší krajinu a vůdce hobitů vás pověří, abyste našli vzácnou květinu, jež roste v Modrých horách a dokáže uzdravit jeho nemocného syna. Problémů je tedy plný pytel, a navíc po vás jde alfa samec vrrčí smečky Coalfang. Stejně jako v původní hře, i zde se půjde vydat hned několika stezkami, takže kampaň půjde hrát několikrát, aniž by omrzela.

Kampaň obsahuje hned 11 úrovní, které vyzkouší věrnost vašeho společenstva na maximum. Jasně, mnozí ještě nestihli dohrát ani tu první, ale to vůbec nevadí, více je někdy více. Na kampaň nepotřebujete nic, stačí základní balení hry a nejspíš taky pár euro. Přeci jen nešlo čekat, že bude tahle sranda zadarmo. Hunt for the Ember Crown bude na Steamu k dispozici ve třetím kvartálu tohoto roku.

Figurky, pořád jenom zatracené figurky. Tenhle povzdech možná někomu z vás unikne, ale lidí milujících unikátní plastové kousky je evidentně víc. Stejně jako v Descentovi, i zde budeme moci kupovat figurky bossů. První takto orientovaná expanze se jmenuje Villains of Eriador Figure Pack (v češtině nejspíš Nepřátelé Eriadoru) a stejně jako nová kampaň nás oblaží za necelý půlrok. Malé balení obsahuje tři figurky – naše staré kamarády Atarina a Gulgotara a vzteklého psa Coalfanga. A aby toho nebylo málo – protože trošku přeci jen je – dostanete navíc devět nových herních karet. Třeba s takovým Starým žezlem snadněji ukecáte každé NPC ve hře. Jestli rádi kompletujete rozsáhlé sbírky či malujete krásné figurky, tohle rozšíření bude trefa do černého.

Nedalo nám to a zeptali jsme se Michala Ekrta z Blackfire, jak se daří základní hře. „Prodeje jsou nad očekávání, ale ještě je brzo řešit expanze.“ Což dává smysl, vzhledem k tomu, že hra dnes oslavila teprve měsíc na trhu.

Tak co, už jste dohráli základní hru? Zvažujete nákup některé z expanzí? Podělte se s námi o vaše dojmy na naší facebookové stránce!