Květen je měsíc lásky. A co takhle naplno projevit naši náklonnost k deskovkám a jít se socializovat na některou deskoherní akci? Vybrali jsme pro vás čtyři akce, které byste v květnu neměli minout.

_

Začneme v mojí domovské Praze. Tam se již teď v sobotu 4. května odehraje třetí ročník Albi Game Day, který je věnovaný starším, novým i budoucím hrám od tohoto vydavatelství. Při prvním ročníku se křtilo Scythe, při tom dalším jsme poprvé ochutnali Lords of Hellas a nechali se navnadit na Anachrony a Charterstone. No a letos se na akci objeví česká verze obříka jménem Gloomhaven (preview). Kromě více než stovky desetikilových krabic pro nás kluci a holky z Albi přichystali neskutečně nabitý program, však považte: dílnička zaměřená na barvení figurek, panelová diskuze se zkušenými tvůrci, živý let’s play Gloomhavenu od Petra a Jeníka z Deskofobie, vzpěračská soutěž o Gloomhaven, turnaj v Siegestorm a v další (zatím neoznámené hře), hraní novinek, oznámení chystaných her, speciální živý díl JOUOB.castu. Uff, je toho tolik, že už mi dochází síly! Takže pokud se v sobotu budete vyskytovat v Praze, neváhejte navštívit Městskou knihovnu. My tam budeme a spousta dalších deskoherních fandů také.

Ani v Brně se ale nebudete nudit. Druhý květnový víkend bude totiž patřit Jarnímu Deskování, které se odehraje v režii Deskoherního klubu. Místem akce je geekovský podnik BLACK OIL – Gaming & Social Hub, jehož výsadou je výborná kuchyně a příjemné prostředí. Od pátku 3. května až do neděle 5. května se můžete těšit na více než 200 titulů, ochotné vysvětlovače a turnaje. Takže vezměte 40 Kč na vstupné a doražte na místo, kde se královsky zabavíte.

Pokud máte chuť na intenzivnější a delší akci, mám tu pro vás tip na termín od 23. 5. do 26. 5., kdy můžete navštívit Zatrocon, tradiční akci pořádanou komunitou z portálu Zatrolené hry. Zatrocon 2019 se odehraje v Pardubicích, v hotelu Kristl, a je dobré se na něj předem přihlásit, aby na vás zbylo místo. Akce je specifická svým plánováním her, organizátoři vytvořili online tabulku, ve které se zájemci mohou předem dohodnout na partii konkrétní hry, takže si, pokud seženete spoluhráče, můžete zahrát prakticky cokoliv. Účastnický poplatek na celou dobu akce je 150 Kč, pro hráče mladší 18 let je snížen na 70 Kč. Téměř čtyři dny plné hraní zní jako ideální kratší dovolená, takže si pište, Pardubice, hotel Kristl, konec května.

Naše tipy zakončíme v Kladně, kde bude sobota 25. 5. v Herním prostoru patřit jednodennímu Květnovému Deskohraní. Od 14 hodin si můžete dojít zahrát některou z mnoha her v portfoliu tohoto sympatického obchůdku. Kromě volného hraní se na akci odehraje i turnaj v unikátní karetní hře KeyForge, takže ani soutěživí hráči nepřijdou zkrátka. Akce je sice plánovaná jen na odpoledne, ale věřím, že rozjetou akci nikdo v osm hodin ukončovat nebude 🙂

_

Chystáte se na některou z akcí? Potkáme se s někým na Albi Game Day? Dejte nám vědět v komentářích na Facebooku.