Nedávno jsme vám nabídli recenzi karetní hry inspirované videohrou Bloodborne, a nadšenci do této série si můžou opět mnout ruce. Na Kickstarteru uspěla také figurková verze téhle pecky, kterou nám nabídne vydavatelství Cool Mini or Not pod taktovkou designérů Michaela Shinalla (Xenoshyft) a osvědčeného tvůrce Erica M. Langa (Kmotr, Arcadia Quest, Blood Rage, …).

Jedná se o hru pro 1–4 hráče, kteří se vydají do katakomb Yharnamu a pokusí se vyváznout s trofejemi monster a zdravou kůží. Budete běhat po mapě, prozkoumávat ji, plnit questy a hlavně bojovat s nestvůrami, a to dřív, než vám dojde čas, jinak budete odsouzeni k zániku. Specialitkou by měly být hlavně parádní zbraně – každá má dvě „podoby“ a tedy varianty, jak ji zahrát, a každý lovec má také vlastní unikátní zbraň. K tomu nafasujete dvanáctikartový deck, který obsahuje vaše skilly. Některé ovlivňují třeba sílu a v kombinaci se zbraní založí brutální útok, jiné rychlost, takže výsledná kombinace bude zase odlišná.

Ke hře přísluší také modifikovatelná herní mapa, která se vytváří až v momentu partie, žádné dvě sezení tak nebudou úplně stejné. Kromě toho vám bude k dispozici Quest Deck, z nějž budete lízat úkoly vedoucí k vyřešení Yharnamské záhady. Některé questy chtějí, abyste zabíjeli monstra, jiné vás pošlou hledat stopy. Každý také nabídne speciální odměnu.

Samotné figurky vypadají jak jinak než parádně. Čtyři lovci, desítky monster od lidské chátry až po obry či bestie a samozřejmě také pět bossů, které prověří vaše masakrovací schopnosti na maximum. Údajně bude možné hrát i PvP, takže se moc těšíme.

Bloodborne vydělal na Kickstarteru více než 4 milióny dolarů a stále je otevřena možnost „late pledge“, takže pokud chcete hru na stole hned, jakmile vyjde, klikněte na tento odkaz  pro late pledge. Český fanoušek si ale raději počká na lokalizaci, kterou už máme slíbenou od nakladatelství Blackfire.

Hra se na trh s největší pravděpodobností dostane někdy na jaře příštího roku.