„Potom mě zavedl do své laboratoře a vysvětlil mi, k čemu slouží jednotlivé přístroje. Současně mě poučil, co si mám opatřit, a slíbil mi, že budu moci používat jeho přístrojů, jakmile už toho budu znát tolik, abych nepoškodil jejich mechanismus. Také mi dal žádaný seznam knih. Pak jsem se rozloučil. Tím skončil den pro mě tak památný: rozhodl o mém budoucím osudu.“

Mary W. Shelleyová: Frankenstein

Je to již dvacet let, kdy doktora Frankensteina zabilo jeho vlastní dítě, stvůra, kterou kapitán Walton přísahal ulovit a zničit – a selhal. Je náhoda, že právě teď se objevuje tajemný mecenáš vyhlašující neobvyklou vědeckou soutěž, v níž je hlavní cenou více než metaforická nesmrtelnost? Zúčastní se jí všechny přední mozky Paříže, některé dobrovolně, jiné pod nátlakem. Jejich cíl je stejně děsivý a obtížný jako prostý – vytvořit z mrtvé tkáně živého člověka…

Abomination: The Heir of Frankenstein je nová pecka od Plaid Hat Games, a co je nejlepší, díky vydavatelství Blackfire si ji vychutnáme rovnou v češtině! Jde o worker placement určený pro 2–4 hráče, který přijde na trh nejdřív v létě. Na co se můžeme těšit?

K dispozici dostanete tým vědců (=meeplů), kteří se rozběhnou po mapě Francie a zkusí vám pomoci ve vašem ďábelském plánu. Na začátku kola nejprve líznete kartu události, která definuje speciální pravidla pro kolo a prozradí, zda budou třeba pěkně létat blesky či zda se na náměstí brousí gilotina. Potom váš tým zmizí v uličkách města. Může třeba vyhrabávat mrtvoly na krchově, krást těla v nemocnici, najímat pochybné zlodějíčky, vydělávat peníze nebo si u řezníka koupit psí kusy. A protože nechcete, aby u vás čmuchali fízlové, občas dáte něco na charitu a zajistíte si tak popularitu. Pak je na řadě výzkumná fáze, v níž zkusíte z nakradeného masa složit nějakou tu končetinu. Máte omylem víc rukou než prstů? Nevadí, některé kousky můžete uložit k ledu a časem třeba prodat. Ale bacha, můžou shnít!

Pokud včas stihnete přivést nějakou stvůru k životu, máte dobrý základ na to vyhrát hru, byť vítěze určí počet nahraných bodů. Ale pokud se žádnému hráči nepodaří napodobit pokus Viktora Frankensteina, kapitán Walton překazí vaše plány, pošle vás do želez a tajemného mecenáše popraví kulkou do hlavy. Radši spěchejte, partie trvá maximálně dvanáct kol.

Hra zatím vypadá i díky temnému gotickému vizuálu moc dobře a my se nemůžeme dočkat, až si dáme první partičku. Podrobnější informace včetně jejích pravidel najdete zde.