Rivalita mezi Prahou a ostatními velkými městy, zejména na Moravě, je pověstná (vsadím se, že když zapátráte v paměti, napadne vás vždy alespoň jeden vtip na toto téma). My však nejsme žádní pragocentrici, proto se dnes hrdinně vydáme na dálný východ po D1 směr Brno. A ještě dál.

V minulém článku jsme vám poradili pár tipů na místa, kde si můžete sami nebo s přáteli zahrát v Praze deskovky. Je nám naprosto jasné, že velká deskoherní komunita není jen v hlavním městě, ale i na Moravě. Kam tedy na Moravě za deskovkami?

Mezi Prahou a Brnem zhruba na půli cesty se nachází městečko Havlíčkův Brod. Hráči zde mohou navštívit místní Klub deskových her Havlíčkův Brod. Hráčská komunita se zde schází každé úterý v zasedačce Hubbr coworkingu. Vstup je volný a mohou si přijít zahrát i děti (do 12 let v doprovodu rodičů).

_

Na moravském konci naprosto nejhorší dálnice všech dob leží největší moravské město – Brno. Brněnský klub deskových a karetních her nabízí hraní všem zájemcům vždy v úterý od 18 hodin. Pro rodiče s dětmi je otevřen herní klub ve čtvrtek od 15:30 do 19:00. Her mají skutečně velké množství a v pokud vás některá z her skutečně nadchne, můžete si ji i zapůjčit.

_

Pokud se vám nechce čekat než přijde další Brnohraní, zaskočte do Deskoherního klubu Brno. Můžete se zúčastnit buď jednoho z deskoherních večerů (obvykle v čajovně TeaVoli) nebo třeba Jarního deskování, které se bude konat 10.–12.5.

_

Co by kamenem dohodil, na sever od Brna se nachází Blansko (no dobrá, bez katapultu spíš nedohodil, ale 19 km není mnoho). Ve zdejší čajovně Ulita se konají pravidelné deskoherní večery a to vždy ve středu od 18:30 (anglický klub deskových her) a ve čtvrtky od 18:30 (klub deskových her). Pokud patříte mezi nadšence abstraktních logických her, pak se můžete do Ulity zastavit i v úterý, kdy se zde schází příznivci hry go. Ulitu doporučují i tři z našich redaktorů!

_

O kousek dál na východ, na Vsetínsku, mají hráči hned dvě možnosti, kam vyrazit za deskovkami. Tou první je Bečvochovo hráčské doupě (FB stránky) ve Vsetíně. K dispozici je zde něco přes 500 her, které můžete s přáteli otestovat vždy první pátek v měsíci. Hraní je přístupné od 16:00–18:00 pro děti a od 19:00 pro dospělé. Vstup zdarma.

_

Zejména mladší hráče jistě potěší klub deskových her Vrtule při turistickém oddílu Zlaté šípy ve Valašském Meziříčí (vítáni jsou však všichni od 1. stupně ZŠ až po dospělé hráče). Hraje se každé pondělí, středu a pátek od 14 do 18 hodin. Vstupné je dobrovolné a zapůjčení her je zdarma. Klub pořádá i různé herní akce a turnaje (např. nedávný turnaj v karetní hře Bang!).

_

Dalším velkým moravským městem, které podporuje hraní deskových her je Olomouc. Klub her Olomouc vznikl dík spolupráci města a Junáka a je otevřen široké veřejnosti vždy v pondělí od 16:30 a v neděli od 20:00. Na místě si zájemci mohou zakoupit něco k zakousnutí anebo přímo některou z deskovek, kterou si vyzkoušeli. Vstup a poskytnutí her je zdarma.

_

DoUPě Olomouc je herní klub nacházející se v přízemí Přírodovědecké fakulty UP v Olomouci. Hráči se zde schází každé úterý a čtvrtek v čase 16:30–21:30. Her zde najdete vskutku nepřeberné množství – seznam si můžete prohlédnout zde.

_

Naši pouť zakončíme v krajském městě na pomezí Moravy a Slezka. Ostrava nabízí hráčům hned několik možností vyžití. Zdejší Klub Korunka (FB stránky) láká deskové i karetní hráče k pravidelným setkáním vždy ve středu od 16 do 21 hodin (po domluvě i déle). První návštěva zdarma, každý další jednotlivý vstup vyjde na 50 Kč, a pokud by vás klub nadchl, lze si zaplatit vstupy na celé pololetí za 600 Kč. Klub také pořádá volná páteční hraní či turnaje.

_

Dalším ostravským klubem je ZáTaH (složenina slov Zábava, Taktika, Hry; FB stránky). Zahrát si zde může každý od 12 let vždy v úterý od 18:00 v prostorách martinovské radnice. Zároveň si je možné v klubu vyzkoušet krom klasických deskových a karetních her i trochu té bojové akce v podobě airsoftu.

_

Klub deskových her Sluj (FB stránky) je posledním z klubů, ve kterém se dnes zastavíme. Zahrát si zde můžete vždy v neděli a ve čtvrtek od 16 hodin, konec podle hráčů a nálady. Dobrovolný příspěvek 50 Kč dospělý, 40 Kč student a děti do 15 let 30 Kč. Lze se stát členem klubu a pobírat tak výhody (půjčovné her zdarma, sleva na nákupy her, sleva na turnaje). V případě, že nejste členem, můžete si zapůjčit až 30 deskové hry, cena půjčovného je 50 Kč/týden (zároveň se platí vratná záloha ve výši ceny hry).