Nakladatelství FANTOM Print vydává první série Poslední potomci

Anotace
V Owenově životě neběží nic správně už od chvíle, co jeho otec zemřel ve vězení, obviněný ze zločinu, o němž si je Owen jist, že ho nespáchal. Monroe, školní ajťák, mu však nabídne způsob, jak by mohl otcovo jméno očistit, a to když ho nechá použít Animus – zařízení, které uživatelům umožňuje prozkoumávat genetické vzpomínky pohřbené v jejich vlastní DNA. Ta zkušenost ale přinese Owenovi víc, než předpokládal. Během simulace totiž odhalí existenci starověké a mocné relikvie, která byla dlouho považována za legendu – Trojzubce ráje. Tajné organizace se nyní nezastaví před ničím, aby artefakt získaly – a to jak bratrstvo asasínů, tak templářský řád. Brzy začne být zřejmé, že se Owen může zachránit pouze tak, že najde Trojzubec jako první.

Pod Monroeovým vedením vstoupí Owen a několik dalších mladých lidí do vzpomínky, kterou spolu sdílejí prostřednictvím své DNA, ocitnou se tak uprostřed Odvodových nepokojů v New Yorku v roce 1863. Owena a jeho společníky tak čekají těžké zkoušky v nebezpečných ulicích New Yorku a jejich minulé zkušenosti budou mít navíc dalekosáhlé důsledky pro přítomnost.

UKÁZKA

O autorovi
Matthew J. Kirby (*1976) pochází z Utahu. Vystudoval historii psychologii a kromě psaní se živí právě druhým zmíněným jako školní psycholog. Jeho knihy se (možná proto) zaměřují především na dětské čtenáře s výjimkou série Poslední potomci, která spadá do žánru young adult. V roce 2012 získal cenu Edgar Award za nejlepší mystery knihu pro mládež.

Info o knize
ISBN 978-80-7594-026-1
Autor: Matthew J. Kirby
Název: Poslední potomci
Série: Assassin’s Creed: Poslední potomci 1
Žánr: herní
Překlad: Kateřina Niklová
Formát: brož., 145×205 mm
Počet stran: 304
Cena: 299 Kč