Hola hola, Pevnost volá!

A z obálky se na nás „směje“ Captain Marvel. Každý fanda Marvelovského univerza a série Avengers ví, že jsou v pěkným průšvihu, a má se jim dostát pomoci od (údajně) nejsilnějšího hrdiny světa Marvelu. No a kdo že to Captain Marvel je? Pokud nežijete v absolutní izolaci, tak jste určitě zaznamenali na plakátech sympatickou herečku Brie Larson v roli superhrdinky. V Pevnosti se navíc dovíte, že Captain Marvel prodělala podivuhodný vývoj (a to nemyslím mentální), někdy to byl muž, někdy žena, někdy mimozemšťan…
Byli jste už v kině na Alitě? Ne? Já tedy ano, a pokud vás poslední číslo Pevnosti dost nenalákalo, máte šanci přečíst si stručnou recenzi a mezi námi, vidět tu kyberpunkovou grafiku v kině stojí za to! Holčičí síla sice zdánlivě tématicky převažuje, ale krom Lega, se kluci můžou těšit na nového Hellboye či legendu jménem Star Trek. Když zrovna nebudete chtít sedět doma a číst pevnost, můžete vyrazit na jednu z mnoha akcí, které nás v březnu čekají – Ostracon, Trpaslicon, Gamer Pie a pro opravdové fajnšmekry tady máme Festival otrlého diváka (od Rudé Sonji až po úchylné japonské monstrum s nenechavými chapadly).

Jan Kotouč vám prozradí něco málo o své práci a nové knize, z dalších autorů si můžete přečíst rozhovor například s Claudií Grayovou. Pokud jste fandové do kreslených obrázků, neměli byste propásnout Hustej nářez ani Thorgala a jeho těžký osud. Na své si přijdou i hráči všech vyznání (rozuměj, PS, XBOX, PC či deskohráči) – těšit se můžete na Metro, Feudal Alloy, Plyšovou hlídku, rozšíření ke hře Scythe a mnohé další. Nově nabyté znalosti z článku Jak se opít snadno a rychle ve 3 krocích (aneb z dějin alkoholu) můžete uvést do praxe třeba na Oslavě zničení prstenu (ano, jedná se o TEN prsten).

V nové Pevnosti toho však naleznete ještě víc. Tak na co ještě čekáte? Všecko je tam boží! 😉