Jistě všichni dobře znáte klasické problémy puberťáků – mám s kým, nemám kde; mám kde, ale nemám s kým. Stejné problémy často mohou potrápit i nejednoho deskohráče. Kam vyrazit, když hledáte vhodné místo k hraní?

V dnešním článku se podíváme na deskoherní kluby v Praze.

Svět deskových her

Herna na Praze 10 spojená s obchodem, sen každého hráče. V rámci tzv. Herního večera (vstupné dobrovolné) si můžete vyzkoušet jednu z více než 1 000 her (včetně zahraničních dosud nepřeložených kousků). Kromě her můžete otestovat mozkové závity při luštění hlavolamů. A pokud se vám zde bude líbit, můžete sem vzít své ratolesti – buď na Herní odpoledne či v létě třeba na příměstský letní tábor. Svět deskových her krom hraní organizuje i turnaje, nejbližší nás čeká v neděli 31. 3. od 14:00 ve hře Star Realms.

_

Bohemia Boards and Brews

Na Praze 10 ještě chvilku zůstaneme. Příjemná hospůdka Bohemia Boards and Brews nabízí hry jak česky, tak anglicky – místní zaměstnanci jsou totiž schopni vám vysvětlit pravidla v obou jazycích. Za poplatek 60 Kč smíte zůstat, jak dlouho chcete, a vyzkoušet, kolik her chcete. Krom Open Gaming Night se můžete těšit i na další akce jako třeba Bingo (26. 3.) nebo PubQuiz. Můžete sem zavítat vždy od pondělí do pátku od 17–23 anebo pak o víkendu v čase 12–22.

_

Paluba

Přesuňme se tentokrát na Smíchov – od pondělí do středy v čase 17–22 si můžete přijít zahrát do deskoherního klubu Paluba. Herman vám vysvětlí a doporučí hru na míru, i když jste úplný začátečník. Pokud si chcete zahrát, zaplatíte tzv. herné (dospělý 60 Kč, studenti 40 Kč, děti 20 Kč), pokud se však jen chcete přijít podívat, jak to chodí, a popovídat si, nebude vás to stát nic. Krom volného hraní se můžete těšit na pravidelné hraní Scrabble a v současné době nepravidelné hraní Mahjongu.

_

Mephit

O kousek dál se nachází Mephit (který zahrnuje i Tomovy hry). V Mephitu naleznete odborníky zejména na karetky (Pokémon, Android Netrunner, Keyforge, Scratch Wars, Star Wars Destiny) a figurkové hry (např. Warhammer), které si sem můžete přijít zahrát buď jen tak, a nebo se rovnou vrhnout do jednoho z turnajů. Nadcházející akce klubu naleznete v přehledném kalendáři zde.

_

Geekárna

Smíchov je zřejmě deskoherní čtvrt. Krom výše zmíněných míst můžete zavítat i do Geekárny – sci-fi a fantasy café baru, který (jak sami tvrdí) je přátelským přístavem, kde se setkávají geekové, nadšenci a všechny fandomy. Ale nebojte, abyste si zde mohli zahrát, nemusíte být geek, ani vědět, kdo nebo co to je Ewok. Zapůjčit a vyzkoušet si zde můžete až 100 deskových a karetních her. Mezi nesporné výhody Geekárny (krom výzdoby, která potěší nejednoho fanouška sci-fi/fantasy) je její otevírací doba – zahrát si zde můžete totiž denně od 15h do půlnoci.

_

STOH

Nesmíme zapomenout ani na STOH neboli klub STOlních Her na kolejích Strahov. Klub funguje už od roku 2004 a kromě volného hraní (každé PO, ST, ČT 19-23) si můžete užít tematické retrohraní či jeden z mnoha turnajů (nejbližší proběhne ve hře Dixit 27.3. od 19:00).  V nabídce mají přes 400 her a uvítají každého nadšence.

_

Černý rytíř

Za Poříčskou branou se nachází zcela nenápadný obchod a herna Černý rytíř. V tomto případě se však jedná o speciálku zaměřenou hlavně na Magic the Gathering. Magic je na českém trhu od roku 1994, takže věřím, že jste o téhle sběratelské karetce již všichni slyšeli. Věřím, že pro nadšence téhle hry je Černý rytíř něco jako posvátné místo, neboť Magic se tady hraje od pondělí do pátku.

Který z klubů je váš oblíbený? Zapomněli jsme na nějaký? Napište nám! Příště zamíříme na Moravu.

Odkaz na mapu s vyznačenými body zde.