Už je to nějaký pátek, co Harry Potter vypráskal Voldemorta a ukázal mu, že s ním nikdo vydrbávat nebude. Sláva čarodějnického učně ale od té doby nijak neopadla a tahle franšíza pořád ještě generuje slušné zisky. Nedivíme se, sami Harryho milujeme. Proto nás také potěšila zpráva, že vydavatelství REXhry chystá převést do češtiny karetní hru Harry Potter: Hogwarts Battle od tvůrců z USAopoly, kteří zatím fušovali spíš do jednodušších kousků.

Jedná se o kooperativní hru, ve které budou hráči postupně procházet sedmi scénáři, jejichž náplní je vytřískat zlo z Bradavic. Na začátku si vyberete ze čtyř hrdinů (Harry, Hermiona, Neville, Ron). Nafasujete jejich startovní balíčky, líznete pět karet a na ukazateli si naštelujete deset životů. Připravíte karty lokací, které budete bránit, balíček padouchů a monster, balíček černé magie, balíček Bradavic, z nějž jde prvních šest karet rovnou na stůl, a bitva o Bradavice může začít.

Hra funguje jako úplně klasický deckbuilding. Na začátku každého kola odhalíte kartu či víc karet černé magie, které vám budou svými efekty kazit život. Potom první hráč zahájí svůj tah. Může zahrát všechny karty z repertoáru a jejich prostřednictvím dávat zranění padouchům či nakupovat nová kouzla a přátele. Řada karet má více efektů, takže si často vybíráte, který použijete, což úplně běžné není. Na konci kola zahodíte zbylé karty, ujistíte se, že zlo nedobylo lokaci, a jede další hráč. A takhle pořád dokola, dokud nedostane Voldemort po chobotu podruhé, nebo dokud vás jeho stoupenci nepřeválcují.

Hogwarts Battle nevypadá jako nejoriginálnější hra pod sluncem, spíš naopak, ale to nám nevadí, protože dobrý deckbuilding se vždycky vejde. Těšíme se tedy, co všechno nabídne a čím se bude lišit od všech těch legendaries, greyports a dalších klasických zástupců žánru.

Datum vydání české verze dosud nebylo oznámeno. Pokud se chcete dozvědět něco víc, zamiřte třeba na toto video od tvůrců nebo na facebookové stránky vydavatelství REXhry.