Na motivy sci-fi hororové série Vetřelec už vznikla celá řada více či méně úspěšných her, jmenujme třeba Legendary Encounter: Alien, Aliens nebo Aliens vs. Predator. Do této řady se postaví i filmovými příběhy volně inspirovaná novinka vydavatelství MINDOK, na jejímž překladu se podíleli také naši redaktoři. Co nového v žánru nabídne?

Základ zůstává poměrně klasický. Vaše posádka v počtu 1–5 hráčů se probouzí z hibernace, protože jeden z jejích členů (samozřejmě nehrající) má v bříšku nepěknou díru. Fujtajxl. Posádka protírá oči, bere do rukou zbraně a jde se porozhlédnout po lodi, cože se tu děje. Na mapě, která se skládá z postupně objevovaných a pokaždé trochu jiných místností, pak může naleznout řešení této hádanky – nebo chladivou náruč smrti.

Každý z hráčů má speciální povolání, třeba pilot nebo voják, sbírá zbraně, léčí si šrámy a snaží se neumřít. Doteď hra vypadá jako klasický coop, jenže nyní přichází ta správná porce wasabi. Všichni si částečně vylosují, částečně vyberou svoje tajné úkoly, jež definují, jakým způsobem jde hru ukončit. A jak už vám možná došlo, někteří z vás si zahrají role psychopatů, podrazáků či zbabělců, jejichž cílem bude třeba oddělat kamaráda, utéct bez ohledu na ostatní či dokonce pomoci vetřelcům. A to slibuje parádní atmosféru strachu i paranoii.

Na takovou výzvu se musíte pořádně vybavit! Budete používat palné zbraně, sestavovat vlastní předměty kombinováním jiných (zdravíme soudruha Molotova) či dokonce pitvat mrtvoly vetřelců i vašich „přátel“ v laboratoři, abyste přišli na slabiny vesmírných jedlíků a dokázali s nimi bojovat efektivněji. Občas hacknete počítač, zapálíte kus paluby nebo se vysprchujete v zoufalé touze zbavit se slizu. Další silnou stránkou jsou krásné figurky posádky či odporné figurky monster. Pro mírumilovnější hráče, které podrazáctví nebaví, hra ovšem nabízí i plně kooperativní mód a v neposlední řadě nás čeká možnost hrát sérii sólových partií jako kampaň.

Hra zatím působí jako hutný atmosférický zážitek ve stylu Zimy mrtvých, při které nikdy nevíte, zda bude přátelství s vaším sousedem pokračovat i po ukončení partie. A tak to máme rádi! Jak se naše očekávání splní či nesplní, bychom měli zjistit nejpozději v létě.