Poslední letošní Pevnost nepřinese Ježíška ani Santa Clause. Těšit se můžete na Aquamana! Přesněji na Arthura Curryho, jehož otcem byl vědec a matka podmořská obyvatelka. Vydejte se s Pevností na fantastickou jízdu světem Atlantidy a nechte se navnadit na film, za nímž stojí režisér James Wan. Pevnost jako tradičně přinese podrobný článek o tomto nepříliš známém komiksovém hrdinovi, který světlo světa spatřil již v roce 1941 v More Fun Comics!
Smrtelné stroje jsou úspěšnou knižní sérií Philipa Reevea. A jak už to bývá, cokoliv úspěšného nemůže uniknout filmovým tvůrcům. Svět je vyprahlou pustinou, kde lidé přežívají v pohyblivých městech, která se ovšem i navzájem loví. Zdá-li se vám to jako zajímavý začátek dobrodružství, Pevnost vás rovnou navnadí dvakrát a to na stejnojmennou knihu i film!

Jste nedočkaví, co Ježíšek přinese nebo jen hledáte tip na vánoční dárek? Nenechte si ujít jako už obvykle bohatou přehlídku knižních novinek.
Knihou měsíce se staly Valkýry Roberta Fabiana, ve kterých najdete dvě novely, dva světy a dva muže ženoucí se za pomstou. Co by se stalo, kdyby se Alenka namísto králičí nory propadla do kanálu? Na tuto otázku odpoví kniha Gregor Suzanne Collinsové.
Populární knižní série Lovci monster se vrací již v šestém pokračování s názvem Invaze a slibuje příběh plný bojů a nadpřirozena. Pevnost vám zase slíbí článek nabitý informacemi. Dozvíte se třeba, že autor Lovců nadpřirozena, Larry Correia bývá přirovnávaný k americkému Kulhánkovi nebo že lovci monster figurují i v českém prostředí.
Pro milovníky knižní série Cizinka je připraven článek o již pátém pokračování Hořící kříž. Jamie a Claire se ocitají uprostřed historických událostí v horách Severní Karolíny. Pevnost vás jako vždy vezme na dobrodružnou výpravu a díky bohaté fotografické příloze nepřijdou zkrátka ani fanoušci seriálu.
Kdo se bojí smrti je příběh dívky, která dokázala změnit sebe i svět autorky Nnedi Okoraforové. Co se stane s budoucností po jaderné katastrofě? Na to vám odpoví článek v Pevnosti nebo rovnou kniha, kterou vydává nakladatelství Host. U konců světa ještě chvíli zůstaneme. Nakladatelství Argo vydává knihu Simona Stålenhaga Smyčka. Jedná se o fascinující dobrodružství plné nádherných scenérií, strojů viděných dětskýma očima, snoubící v sobě malby typického švédského venkova s technickými vymoženostmi.
Vlci zimy Tyrella Johnsona popisují postapokalyptický příběh, kdy se lidstvo uchýlí až na daleký sever. Již podruhé vydali Boris Hokr s Leošem Kyšem sborník, tentokrát pod názvem Ve stínu apokalypsy, kde se představí známá jména autorů fantastiky a sci-fi jako je František Kotleta, Oskar Fuchs nebo Julie Nováková. Pokud jste naladěni na hororovou vlnu, neměla by vám uniknout kniha Jennifer McMahonové Vermontské psycho z prostředí tajemného, dávno zavřeného penzionu a jeho pokoje č. 29. Willem Holleeder je jméno nizozemského únosce šéfa Heinekenu, Astrid zase jméno Holleederovy sestry, zneužívané právničky, která o svém bratrovi napsala knihu Jidáš, která vám ukáže, že horory nejsou nutně jenom doménou fiktivního literárního světa.

Hrdiny Pevnost začala, hrdiny i skončí. Matyáš hrabě Thurn, aristokrat, jehož zásluhou vypukla Třicetiletá válka. Pevnost vás vezme na dobrodružství z českých luhů a hájů, kde o násilí a rázné řešení politické situace není nouze. Dozvíte se, co defenestraci i třicetileté válce předcházelo, i to, jak se točil český seriál na motivy této historické události.

Udělejte si čas v předvánočních shonech a ponořte se do fantastických světů Pevnosti!