Ranní mlhy symbolizují nástup ročního období, které každý deskovkář má rád. Je tu podzim a s ním i nálož akcí, na které se lze přijít zahřát a zahrát (si). Zmapovali jsme pro vás ty největší akce, které sami plánujeme navštívit, nebo bychom šli, kdyby pracovní a rodinné povinnosti nestály v cestě.

Začít nemůžeme nikde jinde, než v Praze. Říjnový rozjezd proběhne opět ve velkém stylu. Tradiční Deskohraní započne již tuto sobotu 13.10. a poběží až do neděle 21.10. V Tyršově domě si denně mezi 9:00–22:00 můžete vybrat a vyzkoušet kteroukoli z více než 600 her nebo se zúčastnit některého z mnoha turnajů (za všechny například tradiční čtyřpohár, Carcassonne, Memoarrr!, Doba kamenná, Ticket to Ride, Lotos, Azul, Krycí jména a další – přehled turnajů naleznete zde). Albi na akci představí své novinky Anachrony a Charterstone.

Listopad je herními akcemi doslova nadupaný. V sobotu 3.11. se v Olomoucké Pevnosti poznání bude konat volné hraní pořádané klubem deskových her DoUPě. Od 9 do 21 hodin si můžete zdarma přijít zahrát některou z klubových her (na stránkách události se lze domluvit přímo s organizátory akce na konkrétních hrách). Vstup zdarma! Paralelně bude v prostorách Pevnosti probíhat Mistrovství republiky v Doomtrooperu, takže pokud jste fanoušky CCG ze světa Mutant Chronicles, neváhejte se přihlásit zde.

Ve stejném termínu můžete zavítat do kladenského kina Sokol, kde proběhne ve dnech 2.–4.11. druhý ročník festivalu Herní čas, pořádaný tamním obchodem Herní prostor. Na své si přijdou nejen začátečníci (kterým budou hry názorně ukázány a vysvětleny), ale i zkušení hráči. Chybět nebudou ani miniatury a videohry. A pokud si přeci jen budete chtít od her odpočinout (což zní dost nepravděpodobně), bude k dispozici i doprovodný program a kavárna v prostorách foyer kina.

V severních Čechách proběhne HOPEcon. Letošní ročník se ponese v duchu RETRO stylu a bude spojen s výstavou Severočeského muzea, kde si budete moct vyzkoušet ty největší pecky z let 70. a 80. Na své si přijdou i fanoušci wargamingu či 3D tiskáren. Pokud máte blízko do Liberce, navštivte MCU Koloseum v době od 7.11. do 11.11.

Festival deskových her Goliáš a David můžete navštívit o víkendu 10.–11.11. v Lidovém domě ve Staňkově jihozápadně od Plzně. Kromě volného hraní se můžete těšit například na semináře na téma současných herních trendů či vyhlášení dlouhodobé kreativní soutěže v tvorbě nové deskové hry.

A pozvánky zakončíme na další tradiční deskoherní akci, tentokrát na Moravě. Ve dnech 16.–18.11. vypukne již čtvrtý ročník Brnohraní. Oficiální stránky akce se zatím připravují, ale už teď vám můžeme prozradit pár vymazlených kousků, na které se můžete těšit. Z ohlášených novinek si budete moct vyzkoušet například Říši příšer, Múzu, Malé velké zombie, či komplexní pecku přetékající komponenty Anachrony. Akce se uskuteční ve Středisku volného času v Lužánkách.

_

A kam se chystáte vy?

Pokud máte tip na nějakou další akci napište nám o ní do komentářů.