Pořad Dice Tower, ve kterém deskoherní guru Tom Vasel propaguje deskovky, už je vám jistě známý. Tento projekt vyrostl do vpravdě olbřímích rozměrů, nabral nové členy a od roku 2007 také uděluje stále prestižnější Dice Tower Awards, jež byly letos již slavnostně vyhlášeny.

Absolutním vítězem se stal Gloomhaven, který pro nás v lokalizované verzi chystá Albi. To není velké překvapení – první místo v žebříčku boardgamegeek.com říká jasně, z jakého těsta tahle hra je. Brzy se dočkáme i empirické zkoušky v češtině a už teď se nemůžeme dočkat. Ta samá hra také ovládla kooperativní kategorii a další ceny přihrála svému designérovi Isaacu Childresovi i studiu.

I jiné pecky si ale můžete vychutnat v češtině. Azul, který ovládl kategorii nejlepší rodinné hry, už vydal MINDOK; nejlepší párty hru Magic Maze zase dodaly REXhry pod názvem Hrdinové bez záruky. Nejlepší tematickou hru This War of Mine, která už naše redaktory obohatila nejednou depresí, připravilo rovněž Albi, které se tak stalo českým králem v této soutěži. Za zmínku stojí také nejlepší dotisk – Downforce, kterou pod jménem Rivalové brzy představí MINDOK a budeme se v ní prohánět ve formulích.

Kompletní výsledky pak vypadají takto:

Nejlepší hra roku 2017: Gloomhaven

 

Nejlepší grafické zpracování: Near and Far

 

Nejlepší produkce: Photosynthesis

 

Nejlepší kooperativní hra: Gloomhaven

 

Nejlepší rozšíření: Star Wars: Rebellion – Rise of the Empire

 

Nejlepší rodinná hra: Azul

 

Nejlepší nový autor: Gloomhaven

 

Nejlepší hra malého vydavatelství: Gloomhaven

 

Nejlepší párty hra: Magic Maze

 

Nejlepší dotisk: Downforce

 

Nejlepší strategie: Gloomhaven

 

Nejlepší tematická hra: This War of Mine: The Board Game

 

Nejlepší hra pro 2: Santorini

 

Nejinovativnější hra: The 7th Continent