Milovníci anglosaských tradic, zbystřete! Podzimní Pevnost přichází v temném hororovém hávu!
Komiksoví superhrdinové obsazují jeden film za druhým, ve kterých záporáci vždy hrají druhé housle. Tedy až doposud.
Venom měl původně začít jen jako alternativní Spider-manův kostým. Jenže pak přišli pánové DeFalco a Frenz a na světě byl symbiont. Venom se poprvé objevil na komiksové scéně r. 1984, tehdy ještě jen jako černý oblek z vesmíru, a tvůrci brzy pochopili, že se jedná o nápad s velkým potenciálem. Namísto Spider- mana se Venomovým hostitelem stává novinář Eddie Brock, kterého si ve filmu zahraje Tom Hardy. Nechte se Pevností vlákat do temných jedových tenat a navnadit se na první superpadoušský film!

Horory k podzimní atmosféře prostě patří! A mezi ty nejoblíbenější hororové lokace patří beze sporu cirkusy, strašidelné domy a zábavní parky čili místa dostatečně ponurá a děsivá. S Pevností se vydáte na děsivou jízdu po místech, kde krev stydne v žilách! Článek vás zavede všemi proslulými seriály i filmy jako série American Horror Story: Freak Show, Zombieland nebo Dům voskových figurín. A pokud se v hororech orientujete stejně jako redaktoři Pevnosti, nenechte si ujít upoutávku na Hell Fest: Park hrůzy, který do kin vtrhne v prvním říjnovém týdnu!

Dlouhé zimní večery se nezadržitelně blíží a nemáte-li knižní inspiraci, Pevnost vám představí nejzajímavější říjnové tituly.
Těšit se můžete zejména na rozhovor s dánským spisovatelem Lasse Holmem, který stojí za literárním počinem Vikingové: Pomsta synů. Nečekejte ovšem volné pokračování stejnojmenného seriálu. S ním má totiž kniha společného jen velmi málo a v rozhovoru se dozvíte, z jakých historických pramenů dánský autor čerpal nebo jak spojil detektivní žánr s historickou fikcí a životem synů Ragnara Lothbroka.
Když se během jednoho týdne stanou tři strašné věci, může to znamenat další konec světa. Alespoň podle knihy Páté roční období Američanky Nory K. Jemisinové, za kterou autorka získala cenu Hugo a která vychází v nakladatelství Host. Pevnost vás naladí na tuto originální ságu, ve které je hlavní hrdinkou žena, jejíž muž zabil jejich syna.
Robert Anthony Salvatore je americkým autorem, jenž má na svém kontě řadu klasických fantasy románů. Nejenom pro příznivce ságy Forgotten Realms Pevnost připravila článek ze světa elfů. Temný elf Drizzt se sice v knize mihne jen sporadicky, ale jak už název knihy napovídá, zbytek děje si pro sebe ukradnou Drizztovi přátelé. Pevnost vám nastíní magický svět Forgotten Realms a pokud sérii neznáte, nechte se zlákat k sérii příběhů o Drizztu Do´ Urdenovi.
Jaký musí být správný druid? Vousatý stařík v hábitu se zlatým srpem provozující magii? Druid musí být především prohnaný, o čemž vás přesvědčí série Kroniky železného druida spisovatele Kevina Hearneho. Hlavní hrdina amerického spisovatele ovšem popírá i představu druida coby starce. Atticus O´Sullivan je totiž pohledný mladík s typickou vizáží irského hocha, který vede okultní knihkupectví uprostřed arizonské pouště. Kroniky železného druida patří mezi městskou fantasy a Pevnost vám v článku představí tuto neotřelou sérii plnou magie, bohyň a bohů.
Jsou ještěři tvory z pohádek nebo vyhynulými dinosaury? A co když žijí mezi námi? Nadějná česká autorka Petra Machová stvořila jedinečné universum dračího světa, který částečně zasahuje i do toho našeho. Protože je autorka hostem humbookfestu, kromě tradičního seznámení s knihou dojde i na představení jí samotné. V rozhovoru s Petrou Machovou se mimo jiné dozvíte, proč zasadila příběh do českých reálií nebo jak se Dračí město bude dále vyvíjet.
Na konec si Pevnost nepřipravila Japonce, ale vrátí se zpět na drsný Sever mezi vikingské válečníky! Tentokrát se s Pevností vydáte s Vikingy na drakkarech po zámořských objevitelských cestách. Mezi známými i neznámými fakty se dozvíte, jakou stopu zanechali vikingové v českých dějinách i to, které největší mýty se s vikingy stále pojí.

Říjnová Pevnost vás zve do svých bran. Tak neváhejte!