Sešívance

Sbírka literárního doktora Frankensteina

Autorem knihy Sešívance je Honza Vojtíšek a jedná se o jeho třetí povídkovou sbírku, ač první, která vyšla u nakladatelství Golden Dog. A pokud Honzu Vojtíška znáte, je vám jasné, že kniha obsahuje jedině povídky hororové.

Antologie Sešívance však není pouze dílem samotného Honzy Vojtíška. Ke spolupráci totiž přizval další zajímavé autory. Jak sám říká, mívá divné nápady, a jedním z nich byl pokus napsat povídku s jiným autorem. To se nakonec rozrostlo do takové míry, že těch povídek je jedenáct (jedenáctou psal sám na námět jiného autora) a k tomu je v knize ještě komiks!

Honza Vojtíšek ke spolupráci přiměl tyto autory:

* Sylwia Błach (Polsko)

* Martin Štefko

* Ivan Kučera (Slovensko)

* Petr Boček a Miloslav Zubík

* Mark E. Pocha (Slovensko)

* Robert Poupátko

* Janko Iša (Slovensko)

* Svatopluk Doseděl

* Łukasz Radecki (Polsko)

* Kristina Haidingerová

* Dávid Marcin (Slovensko)

Každý autor přispěl osobitým způsobem, ale ani jedna povídka netrpí tím, že by se jednalo o nesourodý spletenec, kde by si spoluautoři vadili. Spolupráce přináší mnohá úskalí, ale při tvorbě knihy Sešívance se je podařilo zažehnat a vyšla originální a osobitá sbírka, která na českém trhu nemá obdoby. Odkaz pro objednání knihy: https://www.goldendog.cz/produkt/honza-vojtisek-sesivance/

ANOTACE

Jihočeský hororový autor Honza Vojtíšek se pro svou třetí povídkovou knihu proměnil v doktora Frankensteina. Pozval si k sobě hororové autory a autorky z Česka, Slovenska a Polska a z každého si odřezal to nejlepší, aby získal deset povídek a jeden komiks. Každý příběh má ty správné kousky z Honzy a spoluautorů, čímž vznikla pevně sešitá monstra pochodující přímo k vám. Jedno děsivější než druhé.

Honza Vojtíšek: Sešívance

Obálka: Dávid Marcin

Vnitřní ilustrace: Anna Korbelová

Vyšla v roce 2018, brožovaná, 278 stran

Žánr: horor

Cena: 250 Kč

ISBN: 978-80-88067-09-2

Pro malé děti nevhodné, protože obsahuje scény násilí a sexu,

O AUTOROVI

Honza Vojtíšek (* 1978) se narodil v severomoravské Orlové, již přes dvacet let však žije v Jižních Čechách. Milovník papírových knih, hororu, asijské ženské krásy, kozaček, japonských kapel a dobrého jídla. Vydavatel elektronického hororového čtvrtletníku Howard. Spoluorganizátor HorrorConu, editor hororových antologií. Vydal tři povídkové sbírky Z druhé strany (2013), Útočiště (2014) a Sešívance (2018). Povídkami přispěl do více než deseti antologií v Česku, Polsku a na Slovensku (Na hroby, Poslední polibek, Zombie apokalypsa, Antologie českého hororu, 3. český thriller, Gorefikacje, Słowiańskie koszmary, Ve špatný čas na špatném místě atd.) a několika časopisů (Howard, OkoLica Strachu, Kobka, Drabble na Niedzielę). Finalista slovenské soutěže Cena Béla 2016. Podle jeho scénářů vzniklo osm hororových komiksů.

O NAKLADATELSTVÍ

Golden Dog vznikl v roce 2015 jako nakladatelství Martina Štefka, které se zaměřuje na hororovou, napínavou a fantastickou literaturu. Golden Dog je primárně nakladatelstvím, které vydává tvorbu Martina Štefka. Nakladatelství vydalo tyto jeho knihy:

* Nikdy se nepřestala usmívat

* Mrtví kráčí po zemi

* Agentura: První tým

* Mrtví kráčí po zemi: Život v ráji

Ale Golden Dog se neomezuje pouze na tvorbu jednoho autora, pod jeho tlapkou vyšly i další knihy s různým zaměřením:

* Za tebou (sbírka hororových povídek, které vycházely v magazínu Howard – http://www.howardhorror.cz/)

* Marcela Handlová: Stopy, které zavál čas (sbírka historických povídek)

* Marcela Handlová: Rozcestí (sbírka historických povídek)

* Honza Vojtíšek: Sešívance