Nakladatelství FANTOM Print vydává jako e-book čtvrtý díl slavné upírské série Modrá krev:

„LÁSKA A SMRT V MELODII MAGICKÝCH HOUSLÍ…“

… ve čtvrtém svazku legendární české urban fantasy série Modrá krev!

Série Modrá krev zaujala české čtenáře mnohem dříve, než nastalo Stmívání. Na pozadí naší současnosti a dávné minulosti vykreslila Daniela Mičanová barvité osudy svých hrdinů a hrdinek, smrtelných i nemrtvých.

V předchozím díle série by se mohlo zdát, že se vzájemně propletené příběhy všech protagonistů chýlí ke konci. Do hry však nečekaně vstupují další síly, jejichž kořeny prorůstají hluboko do minulosti. Tentokrát se nejprve musíme vrátit v čase až do starého Egypta za vlády faraona Ramesse II.

Když se v brněnském obchůdku s orientálním zbožím znenadání objeví tajemný papyrový svitek, začnou se dít prapodivné věci. Starověký artefakt neodolatelně vábí bytosti lidské i ty, o jejichž lidskosti by se dalo úspěšně pochybovat. Opět se setkáme se starými známými, především však s neodolatelným houslistou Jakubem Poutníkem, který si dokáže podmanit prosté smrtelníky i vznešené nemrtvé.

Ani v posledním pokračování upírské ságy nechybí hrůza v té nejryzejší podobě, suchý humor nebo nezbytná dávka romantiky. Některá tajemství nakonec zůstanou neodhalena, a to navzdory nejlepší snaze brněnské kriminalistky Bronislavy Drábkové (tato schopná vyšetřovatelka už si vydobyla právo na pár samostatných příběhů). Upíři však přetrvají staletí, možná se tedy s nimi ještě někdy shledáme.

Anotace:
V šerém dávnověku bůh moudrosti Thovt svěřil veškeré vědění papyrovému svitku a ukryl jej na bezpečném místě. Tolik praví egyptská pověst.
Nebo že by to nebyla pověst? Co kdyby si tajemný svitek shodou náhod našel cestu do orientálního obchůdku v současném Brně? A co kdyby jeho majitelka podlehla neodolatelnému nutkání vyzkoušet moc starověkých zaklínadel na vlastní kůži?
Jak to v takových případech chodí, její začátečnická odvaha vyláká z temných doupat síly, s nimiž si křehká dívka neporadí bez pomoci z druhého břehu. Naštěstí se nabízí pomocná ruka démonického houslisty Jakuba a jeho nemrtvých přátel.
Na nebezpečné cestě do Káhiry a zpět budou potřebovat notnou dávku odvahy, osobního nasazení i upřímného citu. Černočerné zlo se totiž nevzdává nijak snadno a většinou nebere zajatce.

O autorovi:
Daniela Mičanová
Rodačka z Jižní Moravy vystřídala několik zaměstnání, dlouhá léta se živila překládáním z angličtiny.
Proslavila se upírskou sérií Modrá krev, tvořenou romány Alexander (2002), Lucius (2001), Orlando (2002) a Jakubovy housle (2011). Kromě toho napsala milostnou novelu Mlčení v růžovém (2004), egyptskou detektivku Ve službách třináctého prince (2013), povídkovou kuchařku Žena s dranžírákem (2015) a horor Smrt pod vinicemi (2018).

Info o knize:
Autor: Daniela Mičanová
Originální název: Jakubovy housle
Formát: ePub, mobi
Počet stran: 296
Cena: 139 Kč
Nakladatel: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)
ISBN: 978-80-7398-951-4 (ePub), 978-80-7398-952-1 (mobi)