O sólovém filmu postavy Black Widow se toho napsalo již mnoho. Sama představitelka hlavní postavy Scarlett Johansson měla zájem o vlastní sólový film. To se jí, zdá se, po dlouhé době splní, protože se v kuloárech začalo jednat v souvislosti s tímto snímkem. Prvním krokem k realizaci bylo najmutí scénáristky Jac Schaeffer, která se postará o první verzi scénáře. Její angažování schválila i sama představitelka hlavní rolen, uvidíme, zda se Schaeffer zadaří, její práce bude přijata a celý záměr film natočit bude realizován. Projekt zatím nedostal čistou zelenou, ale dá se očekávat, že  ho nakonec v budoucnu opravdu uvidíme.

Snímek by mohl do kin dorazit v roce 2020, je ale nutné dodat, že plány studia Marvel v období po Avengers 4 nejsou zatím známé. Server Daily Mail zveřejnil, že hlavní hvězda by měla být i producentkou filmu a její honorář by se měl pohybovat okolo 25 milionů dolarů. Aktuální novinkou je, že si dvojice Feige (prezident Marvel Studio) / Johansson (představitelka Black Widow) vybrala trojici kandidátek na režii filmu. První je Margaret Betts, která natočila drama Novitiate. Dále tu máme Cate Shortland, která má za sebou snímky Berlínský syndrom a Lore. Poslední adeptkou na režisérskou židli je Amma Asante, která natočila filmy Způsob života a Belle. Všechny tři mají společné, že jejich snímky pojednávají o ženách, které překonávají trauma, což by mohla být určitá nápověda, pro to, co potká ve filmu Black Widow.

Johansson si postavu Black Widow zatím zahrála v Iron Manovi 2, obou dílech Avengers a ve dvojce a trojce Kapitána Ameriky. Letos se ukázala v Avengers: Infinity War a příští rok ve čtvrtém zatím nepojmenovaném filmu.

Zdroj: collider.com