Magazín Entertainment Weekly zveřejnil první fotky k nejnovější DC komiksovce Aquaman. Tu točí James Wan, hlavní roli si, po účasti v Justice League, zopakuje Jason Momoa. Na titulní stránce mimo Aquamana můžete vidět královnu Atlannu (Nicole Kidman) a také Aquamanovu lásku Meru (Amber Heard). Fotografie uvnitř magazínu nám zase nabízí první pohled na záporáka Krále Orma v podání Patricka Wilsona, vládce Atlantidy a nevlastního bratra Arthura Curryho. Orm je zkušený bojovník, který chce spojit sedm podmořských království ve válce proti suchozemskému světu. Ve filmu se objeví i další záporná postava jménem Black Manta (toho hraje Yahya Abdul-Mateen II), ale bude se jednat spíše o vedlejší postavu, hlavní boj se odehraje mezi Ormem a Aquamanem.

Režisér James Wan také potvrdil, že ve filmu máme očekávat něco zatím neviděného (dle následujících vět se nabízí, že myslí podvodní svět). „Podvodní svět, ve kterém se odehrává můj film, je úplně oddělený a nabízí něco úplně jiného, než předchozí DC filmy. Je to skoro jako kdybych si točil svůj vlastní fantasy film. Jde o úplně nový podvodní svět, který ještě nikdo neviděl.“

 

Na letošním Comic Conu byl uveden první trailer, který si odnesl pozitivní přijetí. Můžeme očekávat znovu lehce odlišnou komiksovku, než na jaké jsme zvyklí, největší podíl na tom má již zmiňovaný podvodní svět, který působí patřičně rozmanitě a rozsáhle (jak je vidět v traileru). Film by určitě neměl být tak temný, jak byly (se snažily být) předchozí filmy z DC univerza, místo toho se dočkáme zábavných prvků ve stylu Indiana Jonese. Od tvůrců víme, že snímek bude minimálně navázán na ostatní postavy a zbytek univerza. Nějakému menšímu náznaku či odkazu na jiné filmy DC asi neunikneme, ale jinak si snímek pojede svoji linii a sám režisér James Wan uvedl, že nemáme očekávat žádného dalšího člena Ligy. To by mohlo snímku pomoct. Akční stránka filmu nevypadá v traileru špatně, ale zároveň zatím moc nenadchne, ani střet podvodních vojsk zatím není úplně vyladěn a nějakou práci asi ještě snese. Co se týče herců: je dobře, že má k sobě Jason Momoa parťačku Amber Heard, sám totiž film prostě neutáhne, a to zejména ve scénách, kde je třeba předvést trochu větší emoční rozsah. Padouch (Patrick Wilson) zatím působí jako jeden z nejlepších padouchů, které DC od Muže z oceli nabídlo a osobně doufám, že se jeho postava dočká i nějakého vývoje. Tedy že jediná lákadla nebudou krásný podvodní svět a některé působivé akční pasáže (souboj Aquamana a Orma). Premiéra filmu až v prosinci, do té doby mají tvůrci dost času produkt vypilovat. Jsem zvědav na to, co před Vánoci dorazí do kin a osobně filmu přeji úspěch a sobě, aby byl film kvalitní. Marvelu konkurence jen prospěje, protože jinak by nám v MCU usnuli na vavřínech a nikam se neposunuli. Konkurence prostě není na škodu.

V kinech bude mít film premiéru 20. prosince.

Zdroj: youtube.com / ew.com