O tom, že Netflix chystá seriál podle knih Andrzeje Sapkowského, už nějakou dobu víme. Zaklínač se dočká celkem osmi dílů. V redakci doufáme, že převedení výborné předlohy do pohyblivých obrázků svojí kvalitou dostojí vysokým očekáváním fandů. Hlavním showrunnerem je scénáristka a producentka Lauren S. Hissrich, která se podílela na komiksových kouscích Daredevil a Defenders, její další zkušeností byla příprava seriálu Power pro TV stanici Starz. Kromě Schmidt budou seriál produkovat Sean DanielJason Brown, spolu s Tomasem BaginskymJarekem Sawkem ze studia Platige Image. Autor předlohy, Sapkowski, má roli kreativního konzultanta. Práci Platige Image můžete vidět níže ve videu, které se týká právě Zaklínače.

V minulosti na svém Twitteru producentka Lauren S. Hissrich sdílela fotku (viz níže), podle které by se měl děj filmu odehrávat v místech, která jsou fanouškům této série dobře známá – Zaříčí, Vengerberg, Cintra, Blaviken, Kaer Morhen, Ban Ard či Soddenský pahorek.

Hlavní zprávou týkající se seriálu ovšem je, že hlavní roli Geralta z Rivie získal Henry Cavill. Ten se proslavil jako Superman, nedávno se objevil v posledním díle série Mission Impossible, můžete jej ale znát i ze snímku Krycí jméno U. N. C. L. E. Již před pár týdny byl Cavill s rolí spojován, sám se nechal slyšet, že coby velký fanoušek Sapkowského předloh by měl o roli velký zájem. Jak vidno, nakonec se mu přání splnilo.

Scénář i nadále prochází úpravami a dokud nebude plně připravený, tak se natáčení nerozběhne. I přesto je ale téměř jisté, že by měl seriál z fantasy světa dorazit v roce 2020. Uvidíme, jaké další slavné jméno se přidá do hereckého ansámblu.

Zdroj: youtube.com / twitter.com