Pamatujete si kultovní, avšak do češtiny nikdy nepřeloženou pecku Arcadia Quest, ve které čtyři hrdinské cechy závodí o to, kdo osvobodí království a kdo na tom nejvíc vydělá? Tahle zběsilá kombinace RPG, kooperativních her a deadmatche zaujala mnoho fanoušků a výsledkem byla celá řada rozšíření. Nyní jde vydavatelství CoolMiniOrNot ještě dál a představuje novou pecku, která přijde na Kickstarter 28. srpna.

Podobně jako v původní Arcadii, i zde se 2–4 party hrdinů pokusí o záchranu Starcadijské Aliance. A stejně jako minule, ani tentokrát spolu nebudou kamarádit! Novinkou má být propracovaný systém rozhodování, kdy vaše volby významně ovlivní budoucnost. Dále ubude kniha kampaní, místo toho bude mít každý scénář svoji Quest kartu, přičemž některé dílky mapy budou umístěny náhodně. Žádná partie tak nebude stejná. Další inovací budou karty eventů; každý hráč drží na ruce jednu a jakmile je nucen ji použít, nafasuje další. Eventy můžou vyústit třeba ve zrození potvor nebo v jiné ošidné události.

Co se příběhu týče, proti Alianci se postavil mocný admirál Thorne, který chce přivést do galaxie pořádek. Už to samotné smrdí fašismem, takže mu moc rádi zatneme tipec, o to spíš, když i ostatní reálie vypadají moc dobře. V univerzu najdete třeba planetu Baccahlanche, sněhem pokrytou skálu s překvapivě pestrou faunou a florou, Glomp, nejmokřejší planetu vesmíru plnou močálů, Amaze-onii, planetu neprozkoumaných džunglí a podobně. Navštívíte dokonce i z předchozího dobrodružství známé město Arcadia, jehož obyvatelé vykoumali technologii kosmických letů!

Je jasné, že tady nebudou sekery ani palcáty stačit, takže se můžete těšit třeba na pulsní meče nebo vysávací pistole. Vylepšovat můžete také vaši kosmickou loď. Jenže ani Thorne nezahálí a stihl naverbovat celou armádu nestvůr včetně řady exotických mimozemšťanů. Ufony ovšem můžete do vašich řad začlenit také vy, takže se nebojte, že by vaše  parta byla složena nudně pouze z lidí.

Mrkněte 28. srpna na Kickstarter, tahle hra bude stát za to!